Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Belediyesi Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Reklam

Ödemiş Belediyesinin her ay rutin olarak gerçekleştirdiği Ödemiş Belediyesi Meclis toplantısı  gerçekleştirildi. 

Yapılan meclis buluşmasında mazereti olan bazı meclis üyelerinin dışında genel olarak katılan Ödemiş Belediyesi Meclis Üyelerinin katılımlarıyla, 10 ana gündem maddesi ve ek olarak ilave edilen gündem maddeleriyle birlikte Belediye Meclis üyelerinin değerlendirilmesine sunuldu.  

Toplantısının başında ve  dilek temenniler bölümünde en çok bölümünde, İzmir’deki deprem konusu  damgasını vurdu.

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANI ERİŞ GÜNDEM MADDELERİ ÖNCESİNDE GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Ödemiş Belediye  Başkanı Mehmet Eriş Kasım ayı gündem maddelerine geçilmeden önce gündeme dair konuşma ile Ödemiş Belediyesinin faaliyetleri konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Eriş “O gece biz su tankeri, seyyar tuvalet, battaniye, şişe su ve hijyen ürünlerini hemen yola çıkardık. Tsunaminin yaşandığı Seferihisar’da oldukça yoğun yardım malzemesi götürdük. Ayrıca 8 ton civarında bizim kendimizde olan ve Bozdağ, Tekke’den vatandaşlarımızın bize gönderdiği patatesleri götürdük. Bir yandan da yaşam devam ediyor, ülke siyasetine mal olmuş Anavatan partisi başkanı Mesut Yılmaz aramızdan ayrıldı. Yine Ak Parti milletvekili Burhan Kuzu’da aramızdan ayrıldı. Yine bizim için çok önemli çok değerli benim mahallemin de uzun yıllar muhtarlığını yapan Baki Çöken ağabeyimiz aramızdan ayrıldı. Hepsine Allah’tan Rahmet Diliyorum, mekanları cennet olsun. Bu arada Birgi UNESCO çalışmalarımız için bir toplantı gerçekleştirdik.  Önümüzdeki 10 Kasım’da satranç turnuvası yaparak bu geleneği Aramızdan ayrılan Mustafa Kemal anısına gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Ödemiş Belediyesi Meclis toplantı  salonunda gerçekleşen Kasım ayı buluşmasında gündem maddeleri değerlendirilirken  meclis toplantısı sonunda,siyasi, partilerin meclis üyeleri,  görüşlerini gündeme getirdiler.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Ödemiş Belediye Meclis Üyelerinden MHP’li Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Kınlı “Geçtiğimiz günlerdeki depremden dolayı çok üzüntülüyüz  Ölenlere  Allahtan Rahmet diliyoruz. Yaralılara da Allahtan Şifa diliyoruz. Ayrıca  yine geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden  Ak Parti Eski Milletvekili Burhan Kuzu ve  eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’a da Allahtan Rahmet diliyorum.” dedi.

İYİ Partili Mehmet Okumuş “2020 yılında maalesef kötü günler geçiriyoruz. İnşallah bu kötü günlerden hep birlikte verilen destekle en iyi şekilde çıkarız. Aynı zamanda İzmir’de depremde hayatını kaybedenlere Allahtan  Rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

MUSTAFA GERÇEK’TEN BELEDİYE MECLİS GÜNDEMLERİYLE İLGİLİ TUTANAK YAZILARIN E-POSTA İLETİLMESİ TALEBİ

Ödemiş Belediyesinin gerçekleşen Kasım Ayı Meclis toplantısında 10  gündem  maddesi ve ek gündem maddeleri meclis üyeleri tarafından değerlendirildi. Talep olarak Ödemiş Belediyesinin CHP’li meclis üyesi Mustafa Gerçek Meclis gündemiyle, ilgili yazıların e-Posta olarak gelmesinin uygun olacağını ifade eden Meclis Üyesi Gerçek “Büyükşehir Belediyesinde tutanaklar ve evraklar e-Posta ile geliyor. Ama bizler  31 meclis üyesiyiz. Birçok kağıt atılıyor. Kağıt ağaç demek. Ağaç demek erozyonun yok olması gerek. Bu konudaki görüşlerimizi ve önerimi paylaşmak istedim.” dedi.

Ödemiş CHP’li Meclis Üyesi Ufuk Aykol “Deprem felaketi çok farklı bir üzüntüydü. Bu konuda yıllardır yönetmelikler olsa bile 1999 öncesi yönetmelikler olan yapılmış binalarda da hasar olması bu kadar büyük yapı stokunda aslında hasarlar her iki açıdan 0’a yakın olması lazımdı. Şu anda binaların çok farklı olmadığını düşünüyorum. Binalarda mühendislik hizmeti alınmış, şu anda personel bazda dönüşüm işlemleri yapılmaktadır. Parsel bazlı bile olsa bu dönüşümün faydalı olduğunu düşünüyorum. Ödemiş’te bu anlamda parsel bazlı çok dönüşüm gerçekleşti. Devletin bu konuda destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ