Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Covid-19 Salgınında Önlemlere Dikkat Edelim

Reklam

Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Kipici son aylarda Covid-19 Virüs salgınında artışlar olduğunu  bu konuda vatandaşların kendisinin yapması gereken önlemler konusunda dikkatli olması gerektiğini dile getirdi.

İlçe Sağlık Müdürü  Kipici “Bildiğiniz gibi tüm dünyada olduğu gibi ilçemizde de 8 aydır korona virüs ile mücadele etmekteyiz. İlçemiz bütünlüğünde salgın kontrol altında olsa da,  kış aylarının gelmesiyle beraber zorlu bir döneme girmiş bulunmaktayız.

Halkımızın bu dönemde; mümkün mertebe evlerinde zaman geçirmeleri, elzem olmayan ev ziyaretlerini azaltmaları, evden çıktıklarında mutlaka maske takmaları ve dışarıda sosyal mesafeye dikkat etmeleri, genel yaşantılarında beslenme, uyku düzeni ve kişisel vücut hijyenine önem vermelerini söylüyoruz. Virüs ile mücadelemizde gördük ki en büyük silahımız maske ve hijyen kurallarına uyduğumuz zaman virüs ile mücadelede başarılı oluyoruz. Aksi ihlal durumlarda kendimizi ve başkalarını üzmüş oluruz. Lütfen unutmayalım, bana bir şey olmaz demeyelim. Bu düşüncede olduğumuzda virüs vücudumuza sirayet etmekte olup diğer insanlara bulaşmaktadır. Bu hassassüreci hep beraber atlatmak için herkesin ilgili kurallara riayet etmesi gerekir.

Bu zorlu süreçte hepimizin; Ailesinden, zamanından fedakarlıkla bulunan sağlık çalışanlarına destek olması gerekir. Bulaşıcı hastalıklarının yayımının attığı bu dönemde bilgi karmaşası olmaması için; Grip, Soğuk algınlığı ve korona virüs belirtileri açısından bahsedecek olursak; Ateş, bitkinlik, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı,  kas ağrıları grip ve COVİD 19 da ortak görülse de, koku, tat kaybı ve nefes darlığı COVİD 19 da daha belirgin görülmektedir.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ