Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Birlikten İzmir Doğacak

Birlikten İzmir Doğacak
Reklam

İzmir’de yaşanan deprem felaketinin ardından, İzmirli meslek kuruluşları ve kurumlar, depremde bir aile ferdini kaybeden ve evsiz kalan mağdurlar için kampanya başlattı.

“Birlikten İzmir Doğar” sloganıyla başlatılan kampanya ile rezerv alanlardan temin edilecek arsaya kalıcı konutlar yapılması ve 12 ayda teslim edilmesi hedefleniyor.

Kampanyanın tanıtımı için İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında düzenlenen basın toplantısına, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekerniya Mutlu,  İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı JakEskinazi, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Küçükkurt, Ege Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı Fadıl Sivri, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı Salih Esen, İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şükrü Barış Kocagöz, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Kenan Yalavaç ve Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Mustafa Aslan katıldı.

Basın toplantısında konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, depremin İzmir’in yanısıra tüm Türkiye’yi derinden sarstığına dikkat çekti. Mutlu: ‘Hepimize geçmiş olsun. Çok üzüntülüyüz.  Birbirimize daha çok sarılmak ve destek olmak, yükleri hafifletmek için başlatılan tüm çalışmaları gerçekleştiren başta Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan olmak üzere, bakanlarımıza, valimize, büyükşehir belediye başkanımıza ve beraber görev yapmaktan onur duyduğum, bu güzel kentin meslek odası başkanlarına çok teşekkür ederim. Bir baba gibi,Yıkılan binaların altında kalan esnaflarımız var. Mağdur üyelerimizi tespit edip yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Sığacık’ta da tsunamiden etkilenen esnafımız var. Mağdurlara, bir babanın oğluna yetişmesinden daha çabuk yetişen devlete teşekkür ediyorum. Depremin hemen ardından zarar gören bölgelerde çalışacak ekipleri oluşturduk. Ben Sığacık ilçesine incelemeye gittim, devletin orada insanların hasar tespitlerini yaptığını, AFAD’ın, kaymakamımızın özverili çalışmalarını gördüm.Netice itibarıyla, üzüntüsü en fazla olan, bu depremde bir yakınını kaybeden insanların yaralarını bir an olsun hafifletmek, yüzlerinin gülmelerine katkı koymak amacıyla başlatılan bu projeyi çok önemsiyoruz. Teşkilatımızdan gelen yardımları ilgili yerlere ulaştırmak, bu depremden zarar gören esnafların yarasını sarmak adına üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız’ Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ