Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Efe Dağcılıktan Üyelerine Mesaj

Reklam

Ödemiş Efe Dağcılık Başkanı Mehmet Taşlı Üyelerine verdiği mesajda “Değerli Efe Dağcılık üyeleri Mart ayından beri dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen tüm insanlığın yaşamını değiştirmesine sebep olan ve bir takım kısıtlamaları mecburi hale getiren Covid19 Pandemisi sebebiyle dolaylı ve dolaysız olarak sosyal, sportif ve dağcılık faaliyetleri de ister istemez baskılanıyor. Pandemi tedbirlerine uyarak dağ yürüyüşlerimizi yapmaya gayret etsek de pandemi kuralları ve hastalığın en yoğun şekilde yaşanıyor olması toplumdaki katılım miktarını arzusunu şartlarını azaltıyor.

“İZMİR DEPREMİ BİZİ ÇOK ÜZDÜ”

Taşlı “Ayrıca Güzel İzmir’imizde meydana gelen büyük deprem(belki de ömrümüzün en büyük depremi-öyle olmasını umuyoruz.)in ilimize ve bölgemize verdiği doğrudan ve dolaylı hasar toplumumuzda derin bir üzüntüye sebep olduğundan en azından bir süre bunun manevi acısını içimizde taşıyacağız.Depremde yaşamını kaybeden insanlarımıza başsağlığı ve mağdur olanlara da dayanma gücü diliyoruz. Hepimize çok geçmiş olsun.Bu depremin bir uyarı olduğunu varsayarak en kısa zamanda gerekli önlemleri alarak daha yıkıcı depremlere hazırlık yapmamızın zorunluluğunu hatırlatıyoruz. Gerekli tüm kurumların birlikte dayanışarak çalışıp bu hazırlıkları en çabuk şekilde planlama yapma ve bitirmesini beklemekteyiz. Depremi atlamamıza rağmen yas tutmasak bile depremin üzüntüsünü bir süre daha taşıyacağımız görülüyor.Bu durumda önümüzdeki dönemde dağcılık faaliyetlerimize baskı yapıp katılımı azaltacaktır.İlimizde ve çevremizdeki dağcılık kulüplerinin bir çoğu da hemen hemen benzer düşüncelere sahip durumdalar.

“MAALESEF ATAYA SAYGI YÜRÜYÜŞÜNÜ YAPAMIYORUZ.”

Ayrıca  önümüzdeki günlerde yapılacak olan Ataya Saygı yürüyüşü  pandemi dolayısıyla yapamayacaklarını ifade eden Başkan Taşlı “Bu sebeple bu hafta katılmayı planladığımız Ataya Saygı Yürüyüşümüzü yapamayacağımızı üzülerek kabul etmeliyiz. Ondan sonraki hafta da bir haftalık aramız var. Efe Dağcılık kulübü olarak bu iki haftayı etkinlik yapmadan geçireceğimizi belirtmek istiyoruz.”dedi.

“TOPLUMUN HAREKETE PAYLAŞMAYA İHTİYACI VAR.”

Ödemiş  Efe Dağcılık  Başkanı Mehmet Taşlı açıklamasının devamında “Ancak unutulmamalıdır ki;İnsanların ve toplumun sağlıklı mutlu refah bir hayat yaşayabilmesi için harekete paylaşmaya sosyalleşmeye ihtiyacı var. Depremin ve Pandeminin topluma verdiği manevi ve maddi zararları azaltmanın en önemli yollarından biri de kontrollü ve dengeli olarak mutlaka yapılması gereken sportif ve sosyal faaliyetlerdir. Yani hareket etmeliyiz. Bu anlamda dağcılık faaliyetlerinin önemi çok büyüktür. Üzüntüyle baskıyla hareketsizlikle evlerimize ve kendi yaşam alanlarımıza hapsolarak yaşamak bir çok rahatsızlığı beraberinde getirip toplumumuza zararlar verecektir.

“TEDBİRLER BAŞKA RAHATSIZLIKLAR YARATMASIN”

Efe Dağcılık Başkanı Taşlı “Bu durağan ve zayıf hayatın sonunda iş veriminde azalma, asosyal davranışlar, obezitemetabolik rahatsızlar psikolojik bozukluklar bağışıklık sisteminde zayıflığa bağlıolarak hastalık oranlarında ve dolaylı olarak ölümlerdeki artışlar kaçınılmaz olacaktır.

Uygun zamanda ve gerekli tedbirleri alarak sportif dolayısıyla dağcılık faaliyetlerinin düzenli olarak yapılmasını toplumumuz için vazgeçilmez olarak görmekteyiz. Bu anlamda depremin üzüntüsü ve yasını kısa sürede atlattıktan sonra faaliyetlerimize devam etme kararlılığı taşımaktayız. Ayrıca Pandemi tedbirleri kapsamında içişleri bakanlığının genelgesi ile dolaylı veya dolaysız olarak kısıtlanan ya da baskılanan topluma yararlı sosyal milli ve sportif faaliyetlerin devamının tanımlanması gerektiğine inanmaktayız.Bu konuda adımların atılacağını umuyoruz. Özetle deprem felaketini yaşayan güzel İzmir’imize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaralarımızın sarılması için dünyada ve ülkemizdeki güzide ilimizin yine en güzel örneği sergilediğini ve sergilemeye devam edeceğine inancımızı belirtiyoruz. Bu zor günlerin ülkece birlik dayanışma yardım ve hoşgörüyle kolayca atlatılacağına inanmaktayız. Pandemi sürecinin de kurallar doğrultusunda tedbirlere uyarak en az hasarla atlatılması için toplumca bilinçli hareket ederek sonlanmasını diliyoruz.”dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ