Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Sivaslılar Derneği Kuruluyor

Reklam

Ödemiş’te İnönü Mahallesinde Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği önümüzdeki günlerde  aktif olarak ilçede yaşayan  Sivaslıları tek çatı altında toplayacak.

“ÖDEMİŞ VE BÖLGESİNDE YAŞAYAN TÜM SİVASLI HEMŞERİLERİMİZİ DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLAYACAĞIZ.”

Beydağ İlçesinde,uzun yıllardan beri Kütüphane müdürlüğü yaptıktan sonra emeklilik hayatına başlayan Emekli Kütüphane Müdürü Şevki Kayaturan aynı zamanda düzenlediği  sanat etkinlikleriyle adını duyuruyor.

Ödemiş ve bölgesindeki tüm Sivaslı hemşerilerini  Dernek çatısı altında bir araya getireceklerinin mesajını  veren Kayaturan “Türkiye’nin bir çok illinde ve bazı ilçelerinde Sivaslılar  Dernekleri bir hayli  var. Bizlerde İlçemizde Sivaslıların bir araya gelebileceği bir çok  Kültür ve  Sanat etkinliklerini düzenlemeyi hedefliyoruz. Bunun için derneğin kurulması yönünde gerekli girişimleri başlattık. Önümüzdeki günlerde  yeri belli olan Ödemiş Sivaslılar Derneğinin  pandemi önlemlerini alarak açılışını törenle yapmayı planlıyoruz” dedi.

“DERNEK ADI ALTINDA SİVASIMIZI TANITICI KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİNE İMZA ATMAYI PLANLIYORUZ.”

Sivaslılar Derneğinin  yapacak olduğu bir çok sosyal  ve kültürel etkinliklerle Sivas’ın kendine has özelliklerini de, Dernek adı altında tanıtacaklarını ifade eden Emekli Kütüphane müdürü Kayaturan  “Memleketimiz  Sivas dışında Türkiye’nin  hemen hemen her bölgesinde yaşayan  Sivaslılar var. Bizlerde  Sivaslı olmamıza rağmen  uzun yıllardan beri görev açısından Beydağ Halk Kütüphanesinde Müdürlük görevinden emekli olduktan sonra Ödemiş’te yaşantımızı  severek sürdürüyoruz.Burada  kuracak olduğumuz bu dernekle Sivaslıların sesi olacağız.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ