Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kiraz’da Atatürk’ü Anma Töreni Gerçekleşti

Reklam

Kiraz İlçesinde Atatürk’ün Ebediyete uğurlanışının 82. Yılı kapsamında İlçenin Şehit Birol Uysal Parkı  Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.

KİRAZ’DA SAAT 09.05’TE SİRENLER YANKILANDI

Kiraz İlçe Kaymakamlığı nezdinde düzenlenen  Atatürk’ün Ölümünün  82. Yılı  Anma Etkinliği törenine, Kiraz Kaymakamı Mustafa Ali Altıntaş, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, siyasi partilerin temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saat 09.00’da Çelenk sunumuyla başlayan tören 9’u 5 geçe sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı, günün mana ve önemini anlatan konuşmanın yapılması  yer aldı.

Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82. Yılı kapsamında düzenlenen törenle anma etkinliğinin  Kiraz da da gerçekleştiğini ifade eden Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Silah arkadaşlarını,bütün şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi  şükranla yad ediyorum.” dedi.

Kiraz Şehit Birol Uysal Parkı Atatürk Anıtı önünde  gerçekleşen Anma töreni etkinliğinde, ilk olarak bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar ve öğrenciler tarafından Atatürk’ü anlatan şiirlerin öğrenciler tarafından okunması, ve kapanış yer aldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ