Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DP Genel Başkanı Uysal’dan Çarpıcı Açıklamalar

DP Genel Başkanı Uysal’dan Çarpıcı Açıklamalar

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, çıktığı bir özel televizyon kanalında çarpıcı açıklamalarda bulundu.AKP’deki gerginlikler ve İYİ Parti’de yaşanan kavgaların ardından bazı milletvekillerinin parti değiştireceği konuşuluyor. Uysal, gündemde olan milletvekili transferleriyle ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gültekin Uysal, bir soru üzerine verdiği  cevabıyla  önemli açıklamayı yapan  genel başkan  Uysal “Ben, çok açık söylüyorum; Büyük Millet Meclisi’nde bu manada ülkenin gittiği istikametten rahatsız olan pek çok siyasî parti milletvekili olduğunu görüyorum. Elbette bu tercihleri yaparken ahbap çavuş ilişkileri ile değil, temel değerler etrafında bunları yapar. Biz, ülkeyi derinden rahatlatacak bir çözüm arayışı içerisindeyiz. Hem Türkiye Büyük Millet Meclisi zemininde temsil edilen sayımızı arttırmak istiyoruz. Önümüzdeki süreç, inşallah hayıBasında, yeni kurulan muhalefet partilerinin, bazı AKP milletvekilleriyle görüştüklerine dair iddialar hatırlatılarak, kendisinin görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine Uysal, şu açıklamasında “27. Dönem başladığı andan itibaren, özellikle İYİ Parti’den istifalar oldu; MHP’den ihraç edilen, İYİ Parti’ye katılanlar oldu. Elbette biz, Demokrat Parti olarak, bulunduğumuz noktada hem Meclis zemininde daha aktif hale gelebilmek, hem Türkiye’de tekrar milletin meşru kürsüsünde daha etkili, milletin gerçek gündemini konuşabilmek adına zaman zaman istişarelerde, farklı farklı milletvekilleri ile bulunuyoruz; ama bütün hedefimiz, Meclis’te böyle bir transfer üzerinden bir gelecek kurgulaması içerisinde değiliz.rlara vesile olur.”Hakikaten Türkiye’nin bir değişim dönemi, yeni bir fırsat penceresi, 15-20 yılda bir siyasetin kendini yenilemek adına açıldığını görüyoruz. Bir dönemin bittiği, ama öyle ama böyle, yaklaşıyor. Bu dönem içerisinde Türkiye’de, siyasî aktörler ve kurumlar ne kadar milletin meseleleri ile ilgili hazırlığı, planı, politikası, ahenk içerisinde millete sunabileceği bir programı var, o nispette bir karşılık göreceği kanaatindeyim.”dedi.

“MECLİS ZEMİNİNDE KATILIM OLMASI İÇİN ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DE ÇABALARIMIZ OLACAKTIR”

Demokrat parti  genel başkanı  Güntekin Uysal “Zaman zaman bu noktada elbette siyasî partiler, farklı farklı, geçmişte de vardır, farklı dönemlerde Meclis zemininde bu tür katılımlar da olur. Bu noktada bizim geleneğimizden, farklı farklı siyasî partilerde siyaset yapanlar da var. Huzursuz olduklarını görüyorum. Ben, çok temel bir tespit yapmak isterim: Bugün hangi siyasal partiye ki ana akım Meclis’te grubu olan siyasî yapılar açısından söylüyorum, seçmen kitlesinin yüzde ellisi, oy verdiği siyasî partiden rahatsız. Siyasî partiler düzeni tıkanmış durumda. O nedenle elbette biz de hem Meclis zemininde katılım olması için önümüzdeki süreçte de çabalarımız olacaktır; ama onun ötesinde biz, Türkiye’nin bu açmazlarını yeniden uçlara, mahallelere kaymış, mahallelere sıkışmış, kimliklere sıkışmış siyaset portresinin, Türkiye’nin talebini karşılamaktan yetersiz ve bir çıkmaza soktuğu kanaatindeyiz. Demokrat Parti olarak yeniden ortak bir havzada, merkez değerler etrafında bir araya gerilmesinin yolunu açmak istiyoruz.” mesajını  verdi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ