Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Milli Ağaçlandırma Gününde Kervan Yaylasında Fidan Dikimi Gerçekleşti

Milli Ağaçlandırma Gününde Kervan Yaylasında Fidan Dikimi Gerçekleşti
Reklam

Tarım ve  Orman Bakanlığının desteği ile Resmi Gazetede yayınlanan Ağaçlandırma Seferberliği konulu ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük bir öneme sahip olan ormanları korumak ve sürdürülebilir  şekilde yönetmek gelecek nesillere daha sağlıklı  ve yaşanabilir kılmak amacıyla dün  Ödemiş’in Bademli Mahallesine bağlı Kervan yaylasında   1000 adet fidan dikimi  gerçekleştirildi.

Türkiye’nin bir çok  bölgesinde gerçekleşen eş zamanlı fidan dikiminin Ödemiş’e bağlı  Kervan yaylasında gerçekleştiğini dile getiren Ödemiş Orman İşletme Şefi  Başak Ögütgen Derecik “Bademli kervan yaylası erozyon sahasına 11.11.2020 Milli Ağaçlandırma Günü Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi kapsamında 1000 adet karaçam fidanı ve 10 adet Selvi fidanı Ödemiş Orman işletme şefliği koordinasyonunda Ödemiş’teki Daire amirleri kurum ve kuruluşlar öğrenciler olmak üzere 121 katılımcı ile dikim yapılmıştır.” dedi.

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleşen  fidan dikim etkinliğine Ödemiş Terziler Odasını temsilen katılım sağladığına dikkat çeken  Etkinliğe katılan Ödemiş Terziler Odası Başkanı Hüseyin Döner “Bilindiği üzere ormansız bir hayat  olması mümkün değil hava  ve sürdürülebilir ekolojik dengenin sağlanması açısından, ormanlarımız  topluma büyük bir fayda  ve katkı sağlamaktadır. Bu anlamda Ödemiş Orman İşletme Şefliğinin himayelerinde gerçekleşen Fidan dikimi çalışmasına katılım sağlamış olduk. Ne kadar  fidan dikersek bölgelerimiz her bakımdan daha zenginlik kazanır.” Dedi.

Etkinliğe katılan Ödemiş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa  Köksoy “Tarım ve orman bakanlığı tarafından gerçekleşen eş zamanlı olarak Türkiye’nin  tüm il ve ilçelerinde gerçekleşen Fidan Dikim etkinliğine odamızı temsilen katıldık. Toplum olarak baktığımızda,  bir yangın meydana geldiğinde  içimiz sızlıyor.  İşte bu bakımdan ne kadar fidan dikersek o kadar daha sürdürülebilir ekolojik dengelerin  çok daha iyi sağlandığını görebiliriz.  O bakımdan  tarım ve orman bakanlığının  başlattığı Milli  Ağaçlandırma Günü adı altında gerçekleştirilen bu etkinliğin  toplum adına iyi bir farkındalık yaratacağına inanıyoruz.  Aynı zamanda ormanlarımızı koruyarak  bu sürdürülebilirliğin daha da artmasını  ne kadar  fidan dikersek o kadar  daha ormanlarımızın ve canlılarımızın yaşadığını görebiliriz. İlçemizdeki etkinliğin yapılmasında  Ödemiş Orman İşletme Şefliğine de ayrıca teşekkür ediyoruz.” Dedi.

haber : turgay konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ