Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Adliyesinde Kökmen Davası Görülecek

Ödemiş Adliyesinde Kökmen  Davası Görülecek
Reklam

Ödemiş ilçesinde okul müdürü Ayhan Kökmen’in (47) makamında pompalı tüfekle vurularak öldürülmesiyle ilgili davanın  devam eden duruşması bugün Ödemiş Adliyesi  Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde 3 yıldır görev yapan okul müdürü Ayhan Kökmen, 15 Aralık 2017’de, odasında, öğrencilerinden İ.P.’nin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla ağır yaralanan iki çocuk babası Kökmen, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Okul müdürü Ayhan Kökmen’in göğsüne doğru ateşlenen fişekten birinin domuz kurşunu olduğu ortaya çıktı. Jandarma, olayın ardından, hakkında disiplin soruşturması bulunan 11’inci sınıf öğrencileri İ.P. ile bir süre önce okuldan uzaklaştırılıp başka okula kaydı yaptırılan U.Y.’yi ve olayda kullanılan tüfeğin sahibi olan B.Y.’yi gözaltına alınmasının ardından  adliye ye çıkarılan  suça sürüklenen  2 çocuklar ve  U.Y’nin  babası B.Y adlı şahıs  tutuklanmışlardı.

KÖKMEN  DAVASINDA  EĞİTİMCİLER  ACILI AİLEYİ HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADI.

Ödemiş’in sevilen Müdürü  Kökmen’in olayının ardından Adli süreç içinde Kökmen’in meslektaşları acılı aileyi hiçbir mahkemede yalnız bırakmayarak destek olmaya devam etmişlerdi.  Bugün  görülecek kritik  duruşmada   duruşmanın sonlarına doğru gelinirken bugüne kadar gelinen süreçte yaşanan cinayetle ilgili olarak bir çok tanık ifadeleri, telefon kayıtları ve detaylar mahkeme heyeti tarafından büyük bir titizlikle incelenmişti. Davanın bugün görülecek olan kritik duruşmasında Kökmen’in meslektaşlarının Adliyeye gelerek bir kez daha acılı Kökmen ailesinin yanında olması bekleniyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ