Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı ‘Yeşil Alanları’ Çoğaltmaya Devam Ediyor

Reklam

Ülkedeki  yeşil alanları çoğaltmak, çevresel faktörlerle toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden sağlamak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek ve toplumsal duyarlılığı artırmak maksadıyla Milli  Ağalandırma Günün de, fidan dikme katkısında bulundu.

Geçtiğimiz yıl ‘Geleceğe Nefes Ver’ sloganı ile başlayan kampanya bu yıl ‘Milli Ağaçlandırma Günü’nde’ gönüllü katılımlar ile devam ettiler.

Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri kapsamında bu yıl Ödemiş İlçesine bağlı, Bademli-Bıçakçı Kervan Yaylası dikim alanında  olan  etkinliğinde,Türkiye genelinde gerçekleşen etkinliğe Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca,Ödemiş Cumhuriyet Savcısı Ozan Uçar,, Ödemiş Cumhuriyet Savcısı  Bekir Tosun, Ödemiş T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Atilla Kuru,Ödemiş M Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ahmet Sekitaş,Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Timuçin Göç ve kurum personeli katılım sağladılar.. Pandemi sürecinde sağlık ve hijyen kuralları çerçevesinde sürdürülen etkinlik kapsamında yaklaşık 1000 adet fidan toprakla buluşturularak, hayat bulmaları için gerekli bakım işlemleri uygulandı.

 Kamuoyunu bilinçlendirme amaçlı yapılacak benzer mahiyette sosyal sorumluluk projeleri ile gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanılabilir bir doğa bırakılması hedeflendiği bildirildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ