Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Temizlik ve Dezenfeksiyon Seferberliği

Reklam

Ödemiş Belediyesi, Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Merkez ve çevre mahallelerde ortak kullanım alanlarıdezenfekte ediliyor.

Yılbaşından bu yana kamuya açık alanlarda ve çocuk parklarında salgın hastalıklarla ilgili tedbirlerini alan Ödemiş Belediyesi, Koronavirüs’ün yurdumuzda görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu yana dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarını kentin dört bir yanında sürdürüyor.

Merkez ve çevre mahallelerde periyodik olarak yapılan çalışmalar çerçevesinde Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince toplu taşıma araçları ve ticari araçlar dezenfekte edilirken Zabıta Müdürlüğü ekipleri de Perşembe Pazarı’nda HES kodu, maske ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Bademli, Bıçakçı, Pirinççi, Kemenler, Emirli ve Mescitli mahallelerinde ve Çatalarmut Mevkii’nde Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkama ve hijyen çalışması gerçekleştirildi. Halkın ortak kullanım alanları, okullar, camiler, kahvehaneler, lokantalar ve berber dükkanları Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte edildi.

Kamuya açık alanlar, kamu kurumları, aile sağlığı merkezleri, okullar, camiler, toplu taşıma araçları, ticari taksiler, banka şubeleri ve ATM’lerin çevrelerinde düzenli olarak dezenfeksiyon ve hijyen çalışmaları gerçekleştiren Ödemiş Belediyesi, kentteki pazar yerlerinde de dezenfektan noktaları oluşturarak Koronavirüs salgınına karşı tedbirlerini sürdürüyor.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ