Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Özçınar, Yeni Dönemin Çalışmalarını Değerlendirdi

Reklam

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kiraz Belediyesi Hisartepe tesislerinde Basın mensuplarıyla bir araya gelerek Belediyenin yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

“PANDEMİ SÜRECİ İÇİNDE VATANDAŞLARIMIZA HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLAMAK İÇİN BELEDİYE OLARAK GEREKLİ GAYRETİ GÖSTERDİK”

Belediyenin faaliyetleri ve yapacak olduğu çalışmalar konusunda açıklamalarda bulunan Kiraz Belediye Başkanı Özçınar “Pandemi süreci Mart ayından buyana hızlı bir ivme  kazandı. Duraklama sürecinden sonra tekrar hızlı bir sürece girdiğimizi gözlemliyoruz. Havaların soğuması ve gribal enfeksiyonların artması da etkiliyor. Mart ayından bu zamana kadar pandemi sürecinde her şeyi paylaşamamaya özen gösterdik. Çünkü yapılan hizmetin en azından reklamının olmayacağını düşünüyoruz. Mart ayı öncesinden devam eden evlere sıcak yemek uygulamamız devam ediyor. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ağırlıklı olmak üzere devam ediyor. Kaymakamlığımızla ortak bir projemiz hep birlikte bu vatandaşlarımıza, uzak köyler dâhil olmak üzere sıcak yemeklerimizi ulaştırıyoruz. Yemek yapabilen ancak pazara gidemeyen vatandaşlarımızda erzak yardımında bulunuyoruz. Bunun yanında el dezenfektanı, ortam dezenfektanı, kolonya ve maskelerimizi ilk günden beri dağıtmaya başlamıştık halen devam ediyoruz. Devletimizin aldığı yeni kısıtlama kararları doğrultusunda bizde ilçemizin önde gelenleri olarak bazı tedbirler aldık. Örneğin önümüzdeki haftadan itibaren Pazar yerlerinde zücaciye ve giyim sergileri kurulmayacak, 65 yaş üstü ve 18 yaş altının pazara girmesine kısıtlama getirdik. Zabıtamıza bu konuda gerekli çalışmayı yapacaklar. Pazar yeri için bugün projemiz sonlandı yarın itibariyle ihalesini başlatıyoruz. 21 günlük bir ihale süreci var. Yeni hastanemiz için büyük bir yol kat etmiştik. Yıllardır takip ettiğim konulardan bir tanesiydi. Belediye başkanlığında 6. Yılımdayım ilk defa böyle zorlanarak iş yaptığımızı görüyorum. Bir şeylerin engel olunmasından yorulmuş vaziyetteyiz. Hastane projemizi TOKİ tarafından planlamamızı yaptırmıştık. 289 bin metre kare bir alanda hastane çalışmamızı başlattık. İlk askıya çıktığında Büyük şehir belediyesi itirazda bulundu. İtirazda bulunma sebepleri karayollarıyla ilgili, mesafeyle ilgiliydi. Biz bu konu ile ilgili geçerli bir cevap yazarak askıya çıkmasını sağladık. Bununda itiraz edildi, bunu da aştık, hastaneye başlama aşamasında Büyükşehir mahkemeye giderek yine itiraz etti.VE Burada yürütmeyi durdurdu.Sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığımız bu günlerde Kiraz a yapılmış bir ihanettir.” dedi.

“KİRAZ’A YAPACAK OLDUĞUMUZ BAZI HİZMETLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENGELLENMEYE ÇALIŞILMAKTADIR.”

Kiraz’a her zaman  ileriye dönül projeleri geliştirmek ve  modern bir Kiraz’ı daha da, geliştirmek için ellerinden  gelen gayreti gösterdiklerini kaydeden Kiraz Belediye Başkanı Özçınar “Burada 289 bin metrekare alanda burada hiçbir kimsenin bir karış bir yeri bile yoktur. İtirazlar yapıldı.gerekçelere bakıldığında komik şeylerle karşılaşıyoruz.  Burada  50 dönüm alanda nasıl bir rant olabilir. Burada rant kavgası son derece yanlıştır. Üniversitemizin  yeri yoktu. Bizler kendilerine kendi yerimizi verdik. Bitebilecek hastanemizin bazı sebeplerden dolayı askıya almak Kiraz ilçesine yapılan en büyük haksızlıklardan biridir. Saçma sapan sebeplerle vicdansızca bir girişimden başka bir şey değildir.” dedi.

“DOĞALGAZLA İLGİLİ GEREKLİ ALTYAPI YAPILIYOR.”

Kirazlıların Doğalgaza en kısa zamanda kavuşacağının müjdesini veren Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, “Kış geliyor. Doğalgaz’ın Kiraz’a gelmesinde Cumhurbaşkanımızın büyük bir katkısı söz konusudur. Bu kış Ocak ayına kadar alt yapısının bitmesi sağlanacaktır. Bu kış itibarı ile 15 kilometrelik alanda çalışmalar sürüyor. En kısa zamanda bitecek ve Kirazlılarımız Doğalgaz’a kavuşacaktır.”

“KİRAZ DEPREME HAZIRDIR.”

Son günlerde Türkiye’nin de gündeminde olan Deprem konusuna sorulan soru üzerine cevap veren Özçınar “Deprem  anlamında bazı sıkıntılar yaşandı. Depremde  sadece  5 binamız hasar aldı. İlçemizde bulunan Türk Telekom ÇPL’nin eğitim  hizmetine kapatıldı. En kısa zamanda bu kullanılmayacak olan bu eğitim binasının yerine yeni bir bina kazandırılacağına inanıyorum. Deprem ile ilgili olarak her türlü tedbirleri alıyoruz. Büyükşehir’le çalışmadığım veya farklı dedikodular ortaya çıkıyor. Ancak eski Belediye Başkanı Aziz bey zamanında, kendisinden herhangi bir şikayette bulunmadım. Ancak bu süreçte  Büyükşehir ile hizmet aşamasında sıkıntılar var.” dedi.

“ÖDEMİŞ-KİRAZ ÇEVREYOLU İLE ULAŞIMDA KİRAZ’DAN ALAŞEŞİR’E KADAR YOL DAHA GÜZEL HALE  GELECEK”

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kiraz’da basın mensuplarıyla buluşmasında  Belediyenin yeni sürecindeki çalışmaları değerlendirdi.

Özçınar, sorulan soru üzerine çevre yoluna da değinerek “Kiraz hudutları içinde çalışmalar bitme noktasında kamulaştırma ile ilgili bazı ufak çaplı sıkıntılar var. Bunlarda en kısa zamanda aşılacaktır. Hem Ödemiş yönünden hem Alaşehir kısmı bölümünden Kiraz’a her yönüyle ulaşımda büyük bir rahatlık yaşanacaktır.” dedi.

“DEPREM VE KORONA KORKUSUNU HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ.”

Depremde tüm Türkiye olarak tek yürek olduğuna dikkat çeken Başkan Özçınar “İzmir depreminde üzücü bir felaket yaşadık. Ama burada en güzel olan herkesin tek yürek olmasıdır. Bizler Kiraz  Belediyesi olarak elimizden geleni yaptık. Tüm Türkiye genelinde İzmir’e depremde her yerden büyük bir destek gelmiştir. Bizler gerek geçen dönemde ve gerekse bu dönemde vatandaşlarımıza her zaman dokuyorum. Pandemi sürecinde sevgimizi  yaşanan Covid-19 süreci nedeniyle biraz eksiklik yaşadık. Ama hizmet noktasın da bizler elimizden geleni her zaman gece ve gündüz yapıyoruz. Ama Ülke olarak Allah Nasip Ederse en kısa zamanda  Koronadan da kurtulacağız. Belediye olarak da Coronavirüs salgınında  elimizden gelen önlemleri alıyoruz. Depremde nasıl Türkiye olarak tek yürek olduysak Korona da, tek yürek inşallah bunu da, atlatacağız” dedi.

Barınak konusuna da değinen Başkan Özçınar “Kısırlaştırma konusunda sadece biraz eksikliğimiz oldu. Burada  köpekler eziyet görüyor gibisine bir takım sosyal medya üzerinden asılsız iddialarda bulunuyorlar. Veteriner anlamında bir sıkıntımız yok. Burada şahsi araçlarımızla bile bazen köpeklerimizin herhangi bir ayağı kırılma veya herhangi bir durumda  gerekli müdahaleyi yapıyoruz.” dedi.

“HAYVAN HASTANESİNİ İLÇEMİZE KAZANDIRIYORUZ”

Kiraz’da bir ilk olan Hayvan hastanesini Kiraz’a kazandırılacağının müjdesini veren Kiraz Belediye Başkanı Özçınar “Her gün mandıralardan sütümüzü alıyoruz, fırınlardan ekmeğimizi alıyoruz, marketlerden mamaları alıyoruz. Kimse köpekler bakılmıyor demesin, kısırlaştırma anlamında, tedavisi noktasında hiçbir sıkıntı yok meclis üyemiz veteriner hekim, belediyemizin veteriner hekimi var. Hiçbir Ödemiş’te veteriner arkadaşlarımız var. Şahsi araçla bile gönderdiğim oluyor. Hiçbir şeye gerek yoksa bile Kiraz’ın artık bir fakültesi var. Çok değerli kıymetli hocalarımız var, çok değerli dekanımız var. Her dakika her saniye hayvanlarımız için ellerinden geleni yapıyorlar. Geçen hafta itibariyle bakanlığımızdan onayımızı aldık ihalesi hazırlanıyor inşallah bir hafta ya kadar ihalesine çıkmış oluruz. Hem bir hayvan hastanemiz hem de hayvan barınağımız olacak Türkiye çapında bakıldığında özellikle İzmir bölgesinde ilk hayvan hastanesi olacak inşallah Ödemiş, Tire, Kiraz ve Beydağ’a hayvan hastanesi olarak hizmet vereceğiz. Kiraz’a ayrıca Sürpriz bir Üniversite daha kazandırmayı  planlıyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ