Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Özkarakaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

Özkarakaş Son Yolculuğuna Uğurlandı
Reklam

Kiraz  İlçesinde son yapılan 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerde Demokratik Sol Partiden Belediye Başkan Adayı olan ve Belediye Başkanı olamamasına rağmen Kiraz’da,  sevenlerinin desteği ile yüksek oy alan Belediye Başkan adayı Salim Özkarakaş ölümünün ardından Kiraz Mahsul pazarında gerçekleşen cenaze töreninden sonra yoğun bir katılımın ilgi gösterdiği törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Yapılan  cenaze töreninde kalabalık bir katılımın olması nedeniyle ebediyete uğurlanan  Özkarakaş’ın Ödemiş Devlet Hastanesinde morgdan alındıktan sonra Kiraz Mahsul pazarına getirildi.

ÖZKARAKAŞ’I SEVENLERİ SON YOLCULUĞUNDA YALNIZ BIRAKMADI.

Kiraz İlçesinde siyasi hayatının yanında ayrıca İş dünyasının da sevilen insanlarından olan  Salim Özkarakaş’ın Kiraz Mahsul pazarında gerçekleşen cenaze törenine DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş Belediye Başkan Vekili Mustafa Turan, Kiraz Eski Belediye Başkanı İsmet Korkmaz,  CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, CHP Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, Kiraz İğdeli  Tarımsal ve Kalkınma Kooperatifi Başkanı Süleyman Top olmak üzere çeşitli siyasi partilerden gelen ilçe başkanları ve   Kiraz İlçesindeki çeşitli kamu kurum temsilcileri  katılım sağladılar.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş  daha önceden yapılan tedavisinin devamı olması nedeniyle Özkarakaş’ın cenazesine katılamazken, Eriş  kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Herkesçe sevilen, değer verilen, kimseyi ayırt etmeden kucaklayan, dürüst, cana yakın, yardımsever, dostluğunun sıcaklığını her zaman yaşadığım güzel insan, kardeşim, yol arkadaşım Salim Özkarakaş tüm sevenlerini üzerek aramızdan ayrıldı.Sevgili kardeşime Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine, dostlarına, Cumhuriyet Halk Partisi ailesine başsağlığı ve sabırlar dilerim, Mekanı cennet olsun. Sevenlerinin dostlarının yüreklerinde yaşasın.” dedi.

Cenaze sonrası DSP’den Belediye Başkan adayı Özkarakaş’ı genç yaşlarda kaybetmenin büyük bir üzüntüsü içinde olduğunu ifade eden DSP genel başkan yardımcısı  Selçuk Karakülçe Kiraz’da Özkarakaş için gerçekleşen cenaze törenine son anda yetişti.

Genel Başkan Yardımcısı Karakülçe Gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada “Salim arkadaşımız sadece partimiz için değil, Kiraz’ın çok sevilen insanlarından biriydi. Bir anlamda yürütmekte olduğumuz  Davamızda da önemli bir siyasetçi arkadaşımızdı. Genç yaşlardaki bu ani zamansız gidişi  bizleri derinden üzmüştür. DSP adına  başta Özkarakaş ailesi  başta olmak üzere  tüm sevenlerinin başı sağ olsun.” Dedi.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ise son yapılan Yerel seçimde birlikte yarıştığı DSP Belediye Başkan adaylarından Özkarataş’ın yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Özçınar “Babasını kaybetmiş bir kız çocuğu olarak Babasızlığın erken yaşta ne olduğu ancak yine bizler biliriz. Bu dünyada tanıdığım en dürüst insanlardan biri olan Salim abimizin ölüm haberini üzülerek almıştım. Allahım başta eşi ve çocukları olmak üzere geride kalanlara sabırlar versin. Bu anlamda  başta Özkarakaş ailesi  başta olmak üzere  ebediyete uğurlanan  Özkarakaş’ın tüm sevenlerine başsağlığı temenni ediyorum.” dedi.

Kiraz  Yeni Mahsul Pazarında, gerçekleşen cenaze töreninde yapılan duaların ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Cenaze aracına kadar omuzlarda taşınan Özkarakaş daha sonra Kiraz  İlçe Mezarlığında toprağa verildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ