Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Amatör Futbolcular TFF Başkanı İle Buluştu

Reklam

Türkiye Liglerinde Amatör ve Bölgesel Amatör Liglerde maçların başlaması yönünde karamsarlıklarının devam ettiğini ifade eden Amatör Futbolcular Birliği bugüne kadar yaptıkları bir çok girişimlerden tam olarak net bir sonuç alamamasına rağmen seslerini duyurmaya devam ediyorlar.

AMATÖR FUTBOLCULAR BİRLİĞİ TÜRKİYE, RUSYA MAÇI ÖNCESİ PANKART AÇARAK SESLERİNİ TFF BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR’E DUYURMAYI BAŞARDI.

Amatör  Futbolcular Birliği  Türkiye’nin hafta sonu oynadığı maç öncesinde Türkiye Futbol  Federasyonu  Başkanı Özdemir’in geleceğini tahmin ederek İstanbul Şükrü Saraçoğlu Stadı önünde beklediler.

Amatör  Futbolcular Birliği oyuncuları “Bütün BAL Amatör Futbol Kulüpleri için öncelikle geçmişe dönük baktığımızda aykırı veya farklı bir açıklama bulunmamaktadır. Açıklanan kararda tek eksik olarak gözüken net tarih verilmemesi yani 17 ocak veya 24 Ocak  ligler başlar gibi. Âmâ şimdiye kadar aşağıda sıralayacağımız  maddelerde göreceksiniz ki aslında değişen bir şeyin olmadığını, açıklanan her şeyin prosedüre uygun olarak açıklandığının bilinmesini istiyorum. Karamsarlığın  kimseye faydasının olmadığını bizzat önemle dikkat edilmesini istiyoruz.Şimdi dediğim gibi yaklaşık 9 aydır liglerin oynanmamasından dolayı spor kamuoyunda belirsizlik olması kulüplerin ve futbolcuların zihinlerinde sıkıntı yaratması gayet haklı ve mantıklıdır.Ama burada özellikle kulüplerimizin lige katılım sağlaması ve futbolcu kardeşlerimizin de bir an önce sahalara dönmesi açısından çok önemli bir husustur. Eğer istenilen sayıda katılım sağlanırsa maçların kesinlikle oynanacağını söyleyebiliriz.

Diğer önemli bir konu ise Aldığımız duyumlara BAL ligine  bu sezon katılım sağlamak istemeyen kulüplerin 1 sonraki sezon alt lige yani süper amatör lige düşürüleceği konusunda bir takım duyumlarımız var.” dediler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ