Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Hamza Dağ İzmir Depremini Değerlendirdi

Reklam

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ İzmir’de yaşanan depremle ilgili olarak bazı detayları değerlendirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Dağ “İzmir’de yaşanan depremin ilk anından itibaren, İçişleri, Çevre ve Şehircilik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Sağlık, Tarım ve Orman, Ulaştırma ve Altyapı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıklarımız ve bağlı birimleri, deprem bölgesinde arama-kurtarma, enkaz kaldırma ve hasar tespit faaliyetlerini titizlikle yürütmüşlerdir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, depremin üzerinden 24 saat geçmeden bölgeye gelmiş ve hem vatandaşlarımıza desteğini göstermiş hem de çalışmalarla ilgili bilgi almışlardır. AFAD ile koordinasyonundaki belediyelerimiz ve gönüllü kuruluşlarımızın, depremden etkilenen İzmirli hemşerilerimizin her türlü mağduriyetlerini gidermek için yaptığı çalışmalar devam etmektedir. Gelinen noktada; hem afet anında hem de sonrasında yaşanan süreç göstermiştir ki; hükümetimiz, ilgili kurumlarıyla üzerine düşeni yapmıştır ve yapmayı sürdürecektir. Bu başarılı süreç yönetimi gerek deprem bölgesindeki hemşerilerimiz gerekse de Türkiye kamuoyu tarafından net bir şekilde görülmüş ve takdir edilmiştir.

Ama ne yazık ki koordineli çalışmalara gölge düşürmek için asılsız iddialarda bulunulmuştur. Maalesef, gerçek dışı haberlerin en büyük alıcısı, bazen de kaynağı; İzmir’de yaşamayan, İzmir ile bağı bulunmayan ve depremi kişisel reklam malzemesi haline getirmeye çalışan bazı CHP’li siyasilerdir. Bizler, o süreçte yalanlara cevap dahi vermeyi, hemşerilerimize karşı yapılmış bir haksızlık olarak gördük. Çünkü bizim önceliğimiz her zaman vatandaşlarımız ve onların selameti olmuştur.

Yalan merkezli siyaset, şehrimizdeki yerel siyasetçilerden ziyade, İzmir’de yaşamayan, İzmir ile hiçbir bağı bulunmayan ve depremi kişisel reklam malzemesi haline getirmeye çalışan bazıCHP’liler tarafından yürütülmüştür. Bu durum şehrimizde siyaset yapan CHP’li siyasetçiler için de üzüntü vericidir. İzmir’de gündeme ilişkin konuşacak Milletvekili veya Belediye Başkanı yokmuşçasına, dışarıdan gelen ve kendi ilinde dahi çok düşük oy alan siyasetçilerin İzmir’de ahkâm kesmesi CHP adına da düşündürücüdür.

Bazı CHP’li siyasetçilerin bu süreçte; “Her işi belediyelerimiz yapıyor” , “AFAD çadırını kullanabilmek için evlilik cüzdanı veya hasar belgesi olması gerekiyor” , “Çürük binalar tespit edildi, bakanlık gereğini yapmadı” gibi yalanlarla karşımıza çıktığını görmekteyiz. Ayrıca, “Kızılay Kan Merkezi yıkıldı” , “Cumhurbaşkanı enkaz alanına müzik eşliğinde girdi” , “Belediyenin yıkım yetkisi yok”, “Hasar tespitinde rant gözetiliyor” gibi aslı astarı olmayan iddialarla gündeme gelmeye çalışmışlardır.

Henüz enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımız varken; yalanlara sarılarak kirli bir siyaset yapılması, İzmir’imize ve depremden etkilenen vatandaşlarımıza karşı ne denli sorumsuz olduklarının göstergesidir.

Bu sürecin başarıyla yönetilmesi ve yaraların hızla sarılması, bazı CHP’li siyasetçilerde büyük bir rahatsızlığa neden olmuştur. Bu afetle birlikte; İzmir’i ve İzmirlileri yalnızca oy deposu, rant kapısı ve makam koltuğu olarak gördükleri bir kez daha aşikar olmuştur. İzmir depremi ile birlikte; kentsel dönüşüm, şehirleşme ve altyapı gibi temel problemlerin İzmir’de acil bir şekilde çözülmeyi beklediğini bir kez daha görmüş olduk. Bu hususların artık yerel yöneticiler tarafından gündeme alınması hayati önem taşımaktadır.

Bizler, İzmir’imizin faydasına olacak her konuda olduğu gibi; bu meselelerde de partiler üstü bir tavır sergilemeye hazırız. Lütfen daha büyük acılarla yüzleşmek durumunda kalmadan tedbirlerimizi alalım.Bu vesileyle; sürece hassasiyetle yaklaşan ve ilk andan itibaren devletin her türlü imkânını milletimizin hizmetine sunan, başta Sn. Cumhurbaşkanı’mız olmak üzere, bakanlarımız ve yerel yöneticilerimize, bir İzmir Milletvekili olarak şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ