Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Engelsiz “Kağıt Rölyef Resim Sergisi”

Engelsiz “Kağıt Rölyef  Resim Sergisi”
Reklam

Ödemiş’te Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği İşbirliği ile  Kağıt Rölyef Resim Sergisi  törenle açıldı.

Yapılan  açılışa Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İlknur Gündüz ile Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneğine  bağlı yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

projenin sosyal bir sorumluluk projesi olarak tanıtımında katkı sağlamak için bulunduğunu ifade eden Diyetisyen Burcu Bengü İpek “Ödemiş Engelsiz Yarınlar derneğinin çalışmalarını sosyal medya üzerinden takip ediyordum. Burası bizim adeta ikinci evimiz gibi bir şey oldu. Buradaki  bu resim üzerindeki çalışmalar Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği ile Ödemiş Halk Eğitim Merkezinin de katkısıyla iki kurum arasındaki işbirliği ile yaklaşık 5 aydan beri çalışmaları devam  ediyordu. Bizlere böyle bir sosyal  sorumluluk projesinde  Başkanımız Serpil Aksoy Baştürk bir görev verdiği için kendilerine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

“SERGİYİ SANATSEVERLERİMİZLE BULUŞTURMAKTAN SON DERECE MUTLUYUZ.”

Ödemiş’te yaklaşık 30 farklı kağıt rölyeften oluşturulan resim sergisinin açılışında konuşan  Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy Baştürk “Burada özel çocuğumun doğum gününde böyle bir sergiyi açmanın mutluluğunun yanında ayrıca derneğimizin de kuruluşunun  yıldönümünde bu sergiyi açıyoruz. Burada bu serginin açılmasında katkısı  olanlardan değerli Halk Eğitim merkezi Öğretmenimiz Tuğba hanıma ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Resim alarak derneğimize  kaktı koyanlara da ayrıca bu katkılarından dolayı  teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bir çok sergi açtık. Ama derneğimize bağlı beş annemiz ile birlikte hareket ederek bu sergiyi açtık.” Dedi.

 Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet Eriş  açılan serginin  Ödemiş Halk Eğitim  Merkezi  ve Ödemiş  Engelsiz Yarınlar Derneğinin birlikteliğinde  işbirliği ile kazandırılmasının önemine değinen başkan  Eriş “ gerçekten anlamlı bir sergi de burada bulunmaktan son derece mutluyuz. Buradaki  desteği olanların da desteği ve dernekteki annelerimizin desteği burada da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yapılan maddi katkıların yanında manevi  destek de, önemli olduğunu düşünüyorum. Alimize  çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Resim sergisinde yer alan  30 kağıt rölyef  resimlerin  yaklaşık  5 aylık  çalışmanın  sonucunda ortaya çıkarıldığını ifade eden Ödemiş  Halk Eğitim Merkezi  El Sanatları Öğretmeni Tuğba Durgun “Ödemiş Halk Eğitim Merkezi ve Ödemiş Engelsiz Yarınlar  derneğinde beş annemiz ve başkanımız Serpil Aksoy Baştürk’ün desteği ile bu çalışmalara imza attık.” dedi.

“HEP BERABERİZ VE ÖDEMİŞLİYİZ.”

Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hakan Acun “Burada hep beraberiz. Buradaki engellilerimiz  ve  değerli aileleriyle bir bütün halindeyiz. Yapılan etkinliklerle birlikte  onları her zaman mutlu etmeye çalışıyoruz. Ayrıca önemli olan derneğimizde  Serpil Başkanımızla birlikte derneğin normal faaliyetlerinin yanında ayrıca buna benzer sosyal  ve kültürel faaliyetlerle adını duyurmasıyla, derneğin adının daha çok duyurduğuna inanıyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından açılışı gerçekleşen Rölyef  Sergisinde yer alan resimler  Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş, Ödemiş Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü  İlknur Gündüz ve diğer davetliler tarafından incelendi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ