Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Şenoyar’dan Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

Şenoyar’dan Gündeme Dair Önemli Açıklamalar
Reklam

CHP  Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar  gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Şenoyar “İlçemizle ilgili uzun zamandan beri süren ve yerel yönetimlerin yatırım yapmaya cesaret edemediği altyapıyla ilgili hem içme suyu, hem atık su ve yağmur kanalları ile ilgili ilçe başkanlığımızın da yaklaşık 4 yıldır dile getirdiği yüzyılın sorunuyla ilgileniyoruz.

Bu konuyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer önderliğinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU tarafından yaklaşık 30 milyon TL yatırım yapılmaktadır. Bu yatırımla eski Tire dediğimiz Adnan Menderes Bulvarı, Ortapark ve Ortaokul Caddesi hattının üst tarafı yani güneyde kalan yaklaşık ne zaman yapıldığı dahi belli olmayan içme suyu altyapı çalışması için öncelik verilmiştir. Bu çalışma için ilçemiz tarihinde görmediği bir içme suyu altyapı yatırımını görüyor ve bu yatırımı da hak ettiğini düşünüyoruz. Bu altyapı çalışması eski Tire dediğimiz alanda yaklaşık yüzde elli bir (%51) civarında su kaybını önleyecek ve bu mahallede yaşayan geçimini kıt kanaat sağlayan halkımızın da faturalarına yansıyacaktır. Aynı alanda ki çürümüş, paslı, işlevini yitirmiş ve en önemlisi kanserojen madde salgılayan asbestli borularında tarihe karışmasını sağlayacaktır. Bununla ilgili olarak asfaltlama çalışmaları için Büyükşehir Belediyesine ait sıcak asfalt makinesi alana girdiği andan itibaren çok hızlı bir şekilde asfaltlama yapacak ve bu makine ana arterlerin tamamen bitmesiyle ilçemizin asfaltlanması başlanacaktır.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR İLE İLÇE BAŞKANLIĞIMIZ  İLE GEREKLİ KOORDİNASYONUMUZ HIZLI BİR ŞEKİLDE ALT YAPI ÇALIŞMASI SÜRDÜRÜLMEKTEDİR”

CHP Tire İlçe Başkanı  Şenoyar açıklamasının  devamında “Ancak bunun için 6.5 metre genişliğine kadar asfaltlama yapan makinenin ilçemize girdiğinde tekrar git gel yapmaması ve bir seferde gerekli işlemin yapılarak iş kaybına yol açmaması gerekmektedir. Bu içinde yaşadığımız ekonomik kriz, yanında birde dünyayı kasıp kavuran, ülkemizi de önemli ölçüde etkileyen COVİD-19 virüsünden kaynaklı personelinde %60’ının rahatsızlığı ve karantina altında olmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Başkanlığımızın da gerekli ve doğru koordinasyonuyla hızlı bir şekilde altyapı çalışması sürdürülmektedir.

Esnafımızın ve vatandaşımızın bu konuda ki mağduriyeti bizim de mağduriyetimizdir. Her şey Tire’de yaşayan halkımızın daha temiz daha sağlıklı su kullanımı ve daha rahat yaşam koşullarında yaşamasını sağlamak için bizlerin var gücüyle çalışmasıyla gerçekleştirilecektir. Halkımızın bu büyük yatırımı görüp hassasiyet göstermeleri ve anlayışlı olmaları sebebiyle kendilerine teşekkürü borç biliriz. Bunun dışında günümüzün en büyük sorunlarından olan su sorunu da aşikardır ve alanda çalışan müteahhit firmanın da içme suyu sorunu bulunan köylerimizde de ekstra hat döşeme işlemleri de yapılmaktadır. Hali hazırda halkımızın içme suyu ihtiyacını karşılamak için 18 mahallemizde de içme suyu şebekesi 4 mahallemizde de yeni su şebekesi projelendirmesi ve uygulanması gündeme alınmış olup Derebaşı köyüne yeni sondaj yapılmış olup içme suyu şebekesi yenilenecektir. Buna istinaden Dallık köyü, Küçükburun köyü, Akyurt köyü, 5 adet Tire içi, Ayaklıkırı köyü, Yeniçiftlik, Kurşak, Küçükkale, Topalak, Çobanköy, Gökçen, Eskioba, Boynuyoğun köylerine yeni sondaj çakılacaktır. Bunlardan Derebaşı kuyu çakılmıştır. Küçükburun, Dallık, Akyurt ihalesi tamamlanmış önümüzdeki hafta Küçükburun’dan başlamak suretiyle köylümüzün su sorunu çözülmüş olacaktır. Diğer köylerimizin de ihale dosyaları bitmiş olup en kısa sürede ihaleye verilecektir. Peşrefli köyü Tire Belediyesine ait 166/1 parselin teslimi yapılarak burada da köylümüzün su sorunu yaşamaması için yeni kuyu projelendirmesi yapılarak ihaleye verilecektir. Ayrıca Adnan Menderes mahallesiKazantepe mevkii Küme evleri civarında vatandaşların da talebi ve ihtiyaçları için yeni içme suyu şebekesi de programa alınmış olup kendilerinin su ihtiyaçları temin edilerek bölge olarak içme suyuyla tanıştırılacaktır. Şehir içindeki ara arterler içinde Fatih Mah. ve Adnan Menderes Mahallesinde Tire Belediyesi tarafından kaldırım çalışmaları yapılan ve İzmir altyapı koordinasyon ( AYKOME) tarafından alt yapı çalışma raporu alınan caddelerimizde de asfalt ve parke çalışması Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacaktır. Bunların dışında da Tire Kaplan yolu, Bahariye, Dumlupınar, Turan, Yenimahalle, Kurtuluş, Dere mahallesinde de yapılan altyapı sonrası asfaltlama ve parke çalışmaları da programdadır.Bütün bu çalışmaların yapılma esnasında tekrar tekrar kazı yapılarak halkımız rahatsız olmasın diye Gümüşpala caddesinde doğal gaz çalışmasıda yapılarak hizmeti katmerlendirmiş olup proğramlarımıza devam ediyor,Köylerimizde bulunan çocukları da düşünüp 8 köye oyun parkı kurarak mutlu bir geleceğin yani çocuklarımızın da mutlu olması ,Başkanımız Tunç SOYER içinde ayrı bir önemi bulunmaktadır.”dedi.

“ŞİMDİ VAKİT DEMOGOJİ ZAMANI DEĞİL İŞ ZAMANIDIR “

CHP Tire İlçe Başkanı  Şenoyar açıklamasının devamında “Bu zor koşullar ve virüs baskısı altında İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Tire’yi daha yaşanabilir ve sorunsuz kılmak için verdiğimiz mücadele vereceğimiz mücadelenin de göstergesidir. Halkımız için verdiğimiz bu hizmetlerin yapım aşamasında yaşanan rahatsızlıklar ve sorunlar tarafımızdan görülmekte ilçe örgütümüz olarak bu sorunların takipçisi ve her zaman olduğu gibi şimdi de halkımızın yanındayız. Bu bağlamda yıllardır söz verildiği halde bir türlü yapılamayan ve adeta halkımızın can ve mal kaybına bir an evvel dur diyemeyen ve verdiği sözü defalarca yutan aklınca provokasyona girişme gafletinde bulunanları halkımız zaten görmekte ve gerekli inisiyatifi de kullanmaktadır. Şimdi vakit demagoji değil iş zamanıdır. Hep söyleriz CHP varsa herkes için var.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ