Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı
Reklam

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, Ödemiş Hükümet Meydanında tören gerçekleşti. Yapılan törene  Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ve ilçedeki çeşitli kamu kurum ve bazı siyasi parti ilçe teşkilatları yapılan törene katılım gösterdiler.

Törende ilk olarak Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü tarafından  Ata’nın huzuruna çelenk sunması, saygı duruşu ve  Özel Dünya Ortaokulu Müzik Öğretmeni Müjgan Özel yönetiminde,İstiklal Marşının okunması ile devam  etti.

GÜNÜN ANLAM ve ÖNEMİNİ ANLATAN KONUŞMAYI ÖZEL DÜNYA ORTAOKULU TÜRKÇE ÖĞRETMENİ DERYA HOŞGÖREN GERÇEKLEŞTİRDİ

Ödemiş Hükümet Meydanında, gerçekleşen törende  günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Ödemiş Özel Dünya Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Derya Hoşgören gerçekleştirdi.

Öğretmen Hoşgören “Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi. Saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir. Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere hitaben yaptığı bir konuşmada toplumu şekillendirme adına öğretmenlere nasıl önemli bir görev düştüğünü şu sözlerle açıklanmıştır: “Arkadaşlar, yeni Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askerlik, siyaset ve yönetim alanlarındaki devrimler, sizin; sayın öğretmenler, sizin toplumda ve düşünce yaşamınızda yapacağınız devrimlerdeki başarınızla gerçekleşecektir. Hiçbir zaman unutmayın ki, Cumhuriyet sizden “fikri hür. Vicdani hür. İrfanı hür” nesiller ister.” Böylesine mühim bir görevi olan öğretmenlere toplumsal açıdan çok önemli görevler düşmektedir. Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da biz öğretmenler başaracaktır. Bu düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, içlerindeki öğrenme ve öğretme isteğinin her geçen gün artmasını dilerim.” dedi.

Ödemiş’te  Özel Dünya Ortaokulu tarafından hazırlanan programın devamında son olarak “Seninle Her Mevsim Bahar Öğretmenim“ adlı şiirin okunmasıyla, tören burada sona erdi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ