Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Eğitim Şehitleri Parkı Törenle Açıldı

Reklam

Ödemiş Belediyesi tarafından  İlçenin Zafer Mahallesi  Şehit  Erdal Bodur Caddesi üzerinde açılan Eğitim  Şehitler Parkı törenle açılışı gerçekleşti.

BİR DAKİKALIK SAYGI DURUŞUNUN ARDINDAN BAŞKAN ERİŞ KONUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ödemiş’te nice Eğitim Şehitlerinin isimlerinin bulunduğu Eğitim Şehitleri Parkı’nın Ödemiş’e kazandırmaktan son derece mutlu olduklarını ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Bugün bir sevgi günü yaşamak istedik. Bugün bir anma yaşamak istedik birlikte çünkü öğretmen ailesi olarak, bir eğitimci ailesi olarak aramızdan ayrılmış gönüllere gömülmüş birçok öğretmen, eğitimci, öğrenci arkadaşlarımızı adeta yüreklere kazıdığımız gibi taşlara ve anıta kazımak istedik. Çünkü Ödemiş’in eğitim camiasında emeği olan katkısı olan var olan hizmet etmiş ama unutulmamaya da, bizler unutturmamaya ant etmiş olarak, bende bir eğitimci kardeşiniz, arkadaşınız olarak bu anıtı yaptık. Bugün bu öğretmenler gününde onlarda yanımızdaydı. O anlamda bu açılışı düşündük. Pandemi dolayısıyla maalesef tam olarak bir araya gelemiyoruz, birbirimize sarılamıyoruz ama gene de en önemli olan gönlümüzün her zaman birlikte olmasıdır. Zeybek olsun istedik çünkü Ayhan Kökmen hocamız burada olsa bu töreni nasıl düşünürdü onuda düşündük. Onunda yanı başımızda gördük. Bugüne kadar aramızdan ayrılan bütün öğretmen ve öğrencilerimizi bu anıtta birleştirdik. Unutulmamak üzere Değişik yerlerde olan kabirlerini bir sevgi anıyı olarak unutulmama üzere buraya Ödemiş tarihine not etmek için burası eğitim şehitleri parkı diye düşündüğümüzde meclisimiz bu kararı aldığında eğitimci kimlikleri ile görev başında oldukları için öğrencilerimizde öğrenci oldukları için burada tatbiki birçok yitirdiğimiz değerli arkadaşımız var. Biz sevdiklerimizi gönlümüze gömdüğümüz arkadaşlarımızın evlatlarımızın babası eşi evladı kardeşi olan sevdiğimiz insanları hep birlikte yaşamak istedik. Bu park onların anısına, onların sevgisine unutulmamak üzere kazındı. Yüreğimizde olan sevgileri bitmesin hiç unutulmasın istiyoruz.” dedi.

Ödemiş Belediyesi Zeybek oyunlarının yer aldığı açılışa Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemiş Eğitim-Sen Sendikası başkanı Tayfun Bengi, Türk Eğitim-Sen Sendikası Ödemiş Şube Başkanı Tuncay Ünsal, Ödemiş Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mahmut Altay, CHP Ödemiş İlçe Örgütü  Başkanı  Hamdi Halis, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş   Ödemişli  Eğitim Şehitlerinin aile yakınları yapılan açılışa katılım gösterdiler.

Yapılan konuşmaların ardından Ödemiş Eğitim Şehitleri parkı açılışı sonrasında parkın bir bölümüne yeni  fidanların dikimi gerçekleştirildi. Yapılan açılışta bazı eğitim şehitlerinin yakınları eşlerinin ismini görünce duygulu anlar yaşadılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ