Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kara Aşı Kestane İçin Patent Başvurusu Hazırlığı

Reklam

Ödemiş’e bağlı Kemer Mahallesinde üretilen Kara aşı kestane için patent alma hazırlıkları başladı.  Patent konusunda ön hazırlıklara başladıklarını ifade eden Kemer Mahallesi Muhtarı Mehmet Şahin mahallelerinde üretilen Kara aşı kestaneyle başka yerlerde üretilen kara aşı kestane arasında farklılık olduğunu dile getirdi.

“KARA AŞI İÇİN PATENT HAZIRLILIĞIMIZ VAR”

Mahallelerinde rekolte açısından önemli bir potansiyel oluşturan Sarı aşı kestaneden sonra Kara aşı kestanesinin de önemli özelliklere  sahip olduğunu ifade eden Kemer Mahallesi muhtarı  Mehmet Şahin “Köyümüzde üretilen Kara aşı kestane için patentle ilgili çalışmalarımız var. Bizler patent konusundaki  kestanenin her türlü değişik olan özelliğini  gündeme getireceğiz. Bununla ilgili olarak önümüzdeki günlerde gerekli girişimlerini gerçekleştireceğiz.” Dedi.

“MAHALLEMİZİN ADINI ÜRETİMLE DUYURACAĞIZ.”

Yaşanan pandemi sonrasında önümüzdeki yıllarda  geniş kapsamlı kestane festivali düzenlemeyi planladıklarını ifade eden Muhtar Şahin “Mahallemizde üretilen kestanenin tanıtımı konusunda bazı adımlar atacağız. Ancak şu anda ülkemizde ve dünya ülkelerinde yaşanan pandemi nedeniyle, herhangi bir adım atamıyoruz. Hayat normale  döndüğü zamanda  kestanemizin tanıtımını  festivallerle tanıtmayı düşünüyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ