Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Çavuş, Esnaflar İçin Çözüm İstedi

Çavuş, Esnaflar İçin Çözüm İstedi

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar  Odası Başkanı Hülya Çavuş Pandemi süreciyle birlikte  esnafların bir çoğunun mağduriyet yaşadığını bu konuda bir an önce gerekli çözümün bulunması gerektiğine iafde etti.

Çavuş “Bütün yaz maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmadığı için bunun zararı  küçük esnaf ve sanatkara vurdu. 20.Kasım’da gelen kısıtlama ve yasaklarla kepenkleri kapatan ve kısıtlama getirilen işyerlerimiz ve ücretli çalışanların  sessiz yükselen çığlıkları, ay sonu yaklaşıyor kira, SGK, BAĞ-KUR elektrik su personel ücretleri esnafı bir sürü ödemelerle kapalı ve kısıtmalı olan esnaf ve sanatkarlar ne yapacak? İşyeri kira, evi kira ve ailesine ekmek götürmek isteyen esnaf ne yapacak?

Covid-19 Salgını nedeniyle Devletimizin aldığı kararlara saygılıyız. Devletimizin bir an önce işyeri tamamen kapanan esnaflarımıza. Evine ekmek götürmeyen işyerleri kapalı ve ķısıtlamalı esnaflarımıza aylık asgari ücret tutarında karşılıksız yardım yapılması ve bunun yanın da İşyeri kira olan kapaĺı ve kısıtlamalı  esnaflarımıza karşılıksız kira desteği verilmesi,İşyerleri kapalı ve kısıtlamalı olan esnaflarımızın bağ-kur primlerinin devlet tarafından karşılanmasına.2020 Yılına ait gelir vergisinden muaf tutulmasına. Esnaf ve Sanatkarın kullandığı Banka kredilerinin 1 yıl süre ile ötelenmesi, Ülkemizin belkemiği olan kapatılan ve kısıtlanan  esnaflarımızın ve yanlarında ücretle çalışan personelinin seslerini bir an önce Devletimizin duymasını talep ediyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ