Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ortaokul Eski Binasının Yıkımı Başladı

Reklam

Ödemiş’te İnönü Mahallesinde bulunan Ödemiş Ortaokulu eski binası nihayet yıkılma çalışmaları başladı. Ortaokulda şu anda ülke genelinde  yaşanan pandemi süreciyle birlikte okulların kapalı olmasından yararlanılarak yıkım çalışmaları devam ederken Ortaokul’un bulunduğu yıkılan alana tekrar yeni bir ortaokulun düşünülmediği bildirildi.

“DEPREME DAYANIKLI OLMADIĞI GEREKÇESİYLE YIKILMASINA KARAR VERİLEN ESKİ BİNANIN YIKIMINA BAŞLANILDI.”

Ödemiş’te binlerce okul öğrencilerini mezun eden nostalji Ortaokul binasının yıkım binasının yıkılması kararının daha önceden alındığını ifade eden Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü  “Ödemiş’te bilindiği üzere son yaşanan deprem olayı değil daha önceden  depreme dayanıklı bulunmaması nedeniyle yapılan tetkikler neticesinde bu binanın yıkılmasına kararı alınmıştı. Bizler için en önemli olan geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin  eğitim görürken can güvenlikleri herşey den önce gelmektedir.

Yıkılan binanın  yerine herhangi bir yenisi yapılması yerine ihtiyaç halinde belki kapalı spor salonu yapılması planlanmaktadır. Ama sonuçta önemli olan depreme dayanıklı olmayan binanın yıkımının başlanışmış olması ve çalışmaların da bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz.”  Dedi.

ORTAOKUL DAN KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ?

Ödemiş’te uzun yıllar eğitim hizmetini veren ortaokul binasında binlerce mezun veren okul hatıralarıyla, ayrıca  daha önce çekilmiş fotoğraflarıyla anılarda yaşaması beklenirken bu okuldan mezun olmuş bazı eski öğrenciler “Burada nice öğrenciler yetişmiş nostalji okulumuzun depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılma kararı alınmış ve yıkım çalışmaları başlanıldığını görüyoruz. Burada tabii ki en önemli unsur öğrencilerin eğitimini güvenli bir ortamda görmeleridir.” dediler.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ