Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Cinayetin Faillerinin Bulunmasını İstiyor

Cinayetin Faillerinin Bulunmasını İstiyor
Reklam

Tire’de 2019 yılında silahlı saldırı sonucu Erdal  Kıran’ın vurularak öldürülmesi ile ilgili olarak   H.S, M.S, F.S ve N.S İsimli şahısların tutuklanması ve olaydan bir yıl kadar sonra serbest bırakılmaları üzerine bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade eden Lamih Kıran konuyla ilgili olarak  olayın faillerinin bir an önce bulunmasını istediklerini dile getirdi.

“OLAYIN PEŞİNİ  BIRAKMAYACAĞIZ.”

Tire’de gazetemiz muhabirine konuşan Lamih Kıran, olayın ardından 1 yıl geçtiğini ağabeyi Erdal Kıran’ın silahla vurularak öldürülmesi olayının aydınlığa kavuşmasını beklediklerini dile getirirken “Tire ilçesinde  ağabeyim Erdal Kıran bazı kişilerin saldırı neticesinde vurularak öldürülmüş  ve konuyla ilgili olarak ilk etapta toplam 4 kişi gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde, tutuklanan 4 kişi 1 yıl sonra serbest bırakılmışlardır.  Bu yaşanan gelişmenin hemen ardından HSYK ve Cumhurbaşkanlığına bağlı CİMER’e suç duyurusunda  bulunarak yaşanan cinayetin aydınlatılması için gerekli girişimleri başlattık.” dedi.

Olayın üstüne gidilmesini beklediklerini dile getiren Lamih Kıran “Bu olayda güvenlik kamera kayıtları  gibi bir takım ayrıntılar olduğunu olay sonrası öğrendik.  Bizler bu konuda  olayı gerçekleştiren şahıs veya şahısların  bir an önce adalete teslim edilerek gerekli yargılamalarının yapılmasını istiyoruz.” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Tire ilçesinde bir kişi uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdiği .Olay,  2019 yılında  ilçeye bağlı Atatürk Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, çarşı içerisinde kalabalığın arasından yürümekte olan 29 yaşındaki Erdal Kıran’a, henüz kimliği öğrenilemeyen bir şahıs silahıyla ateş açılmış Ağır yaralı Kıran daha sonra kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen  hayatını kaybetmişti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ