Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kasap’tan Korona Reçetesi

Kasap’tan Korona Reçetesi
Reklam

RESSAM MUSTAFA ALİ KASAP “KENDİNİZİ SANATA VERİN KORONADAN UZAK DURUN”

Sanatın her yönüyle insana farklılıklar kattığına inandığını ifade eden Ödemişli ressam  Mustafa  Ali Kasap  sanatın insanlara her yönüyle  iyileştirdiğini ifade etti.

Kasap “Sanat iyileştirir. Resim yaparak endişe ve kaygılarınızdan uzaklaşın. Rahatlayıp gevşediğinizi hissedeceksiniz. Şimdiye kadar belki kendi iç sesinizi dinleyecek hiç zamanı bulamamıştınız. İşte size bir fırsat, evdesiniz ve zamanınız da çok. Herkes kendini açık cezaevinde hissederken siz kendinizi tuvalinizin başında özgürlükler ülkesinin içinde hissedeceksiniz. Koronayı fırsata çevirin. Artık iç huzursuzluğunuz kaybolacaktır. Resim yapmak mutluluk hormonlarının salgılanmasına sebep olacaktır.” Dedi.

“SANAT SİZE ŞİFA OLACAKTIR.”

Ödemiş’in adını Efe ve Kadın Efeleriyle tanıtmayı başararak Türkiye’den sonra dünya ülkelerine de tanıtmayı  başaran Kasap “Geçen yaz düştüm ve elimi burkmuştum. Uzun süre sağ elimi kullanamadım. Beni üzen gündelik işleri yapamamam değildi. Beni asıl üzen resim yapamamamdı. Bu durumu nasıl fırsata çevirmeliydim. Uykularımda dahi resim yapıyordum. Bir şey üretememem beni daha da strese soktu. Kaygı ve endişelerim artınca şekerim de yükseldi. Ne yapmalıydım. Bu durumu da fırsata çevirip, daha çok kitap okumalıyım dedim. Birikmiş o kadar da çok kitabım vardı ki. Leonardo da Vincinin sağ elini arkadan bağlayıp sol eliyle resim yaptığını okuyucunca, beynimde şimşekler attı. Hemen kitabı fırlatıp tuvalimin başına geçtim. Başlarda biraz zorlandım. Sol elle resim yapmak hiç de kolay değilmiş. Ben gözlerim kapalı resim yaptığımı zannediyordum. Sol elimde fırça ile kendimi acemi bir resim çırağına benzettim. Ama yılmadım. Okuduğum kitaptaki tavsiyeler cesaretimi arttırdı. Resim bitince sonuca kendim de inanamadım. Ne müthiş bir resim ortaya çıktı. Yaptığım resim şimdi Viyana’da bir kolleksiyonerin duvarında yaşıyor olması beni nasıl mutlandırdığını anlatamam. Elimi burkmamda da bir hayır varmış dedim. Müzikle, su sesi ile hastaları tedavi yapan atalarımızı düşünün. Çoğu insan hep “Ah keşke zamanım olsa, ben neler yapardım.” Diye yakınmaz mı? Alın işte size zaman, işte fırsat.Renksiz zannettiğiniz hayatınızı başkalaştırmanın tam zamanı. Şimdi sizleri Resim atölyemde rengârenk şifa merkezine davet ediyorum. Resim yaparak, kendinize, çevrenize ve hayata daha pozitif baktığınızı fark edeceksiniz. Tabi ki önce maske, mesafe ve temizlik kurallarına her zaman uyalım.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ