Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kemalpaşa’nın her sokağı dezenfekte ediliyor

Reklam

Kemalpaşa’da Covid-19’a karşı yoğun çalışma

Kemalpaşa Belediyesi, ilçede artan Covid-19 vakalarını önleyebilmek amacıyla kent genelinde uyguladığı dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Kemalpaşa Belediyesi, pandemi süreci başından itibaren uyguladığı dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarını son dönemde vaka sayılarının belirgin oranda artış göstermesi nedeniyle üst seviyeye çıkardı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın talimatıyla çalışmalarını yoğunlaştıran Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçede girilmedik sokak, dezenfekte edilmedik mahalle bırakmıyor. Çalışmalara perşembe günü,2 ilaçlama makinesi 2 arazöz 4 traktör ve 14 personel ile ilçe merkezinde start veren ekipler,tüm kamusal alanlarda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor. Sahada yürütülen yoğun mücadelenin yanısıra evinde karantinada olan vatandaşlara yönelik özel alan dezenfeksiyonu hizmeti de sağlanıyor. Vatandaşlardan gelen talebe göre hareket ettiklerini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Süleyman Yüksel,evinde veya binasında virüslü vaka söz konusu olan vatandaşların özel alanlarının belediye ekiplerincedezenfekteedildiğinibelirtti.

‘’VİRÜS İLE MÜCADELEYİ EKSİKSİZ SÜRDÜRÜYORUZ’’

Yaşanan vaka artışı nedeniylekurum olarak personel sıkıntısı çektikleriniancak virüs ile mücadelede herhangi bir zafiyeteizin vermediklerini dile getiren Başkan Karakayalı, ‘’Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de artan vaka sayısı nedeniyle, belediyemizde görevli çok sayıda personelimizin hasta olması veya hasta temaslı olduğu için karantinada bulunması çalışmalarımızda bazı aksaklıklar yaratıyor ancak gereklitedbirleri alarak virüs ile mücadeleyi eksiksiz sürdürüyoruz. Ekiplerimiz çok yoğun ve kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Bende vatandaşlarımızdan mecbur olmadıkça evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ