Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Sanal Ortamda Karma Sergi Açıldı

Reklam

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, Ödemiş Disiplinlerarası Karma Sergi sanal ortamda açılmasına rağmen büyük bir ilgi gördü.

Her resimde teknikler yazılı bulunurken sergide  sanatçıların  toplamda 54  eseri sanal ortamda yerini aldı. Başarılı ressamlar  Mihriban Neva Sel ve Gülgün Özütürk Çetin koordinatörlüğünde gerçekleşti.

Ödemişli  Fotoğraf Sanatçısı ve Duayen Gazeteci Vedat Açıkalın pandemi süreci nedeniyle  açılan serginin sanal ortamda açıldığını ifade ederken “Ödemişliler olarak geçtiğimiz yıllarda Öğretmenler Günü’nde İzmir BŞB Ödemiş Yerel Hizmetler Binası’nda açtığımız sergiyi bu yıl maalesef yaşanan pandemi nedeniyle sanal sergi olarak düzenledik. Artsteps’te Gülgün Özütürk Çetin ve Mihriban Neva Sel’in koordinatörlüğünde düzenlenen sergide birçok disiplinde çalışılmış güzel ve etkili işler göreceksiniz. Sergi kendi akış düzeninde olup resimlere tıklanınca o işle ilgili bilgileri göreceksiniz. 3 Aralık’ta sona erecek sergimizi kaçırmamalarını tavsiye ediyorum. Baktığınızda sanatseverlerimizin  Müthiş eserleri göreceklerine inanıyorum.” dedi.

Gazeteci Cahit Önder sanatçıların sanal ortamda muhteşem eserlerini sergilediklerini ifade ederken “Söz yetersiz anlatmaya sanatçıların ellerinden fışkıran.yürekten yoğurmalar. İnsanın büyük bir ilgisini çekiyor.Ben bu sergide  yer alan tüm yaratıcıları ayrı ayrı kutluyorum.” dedi.

Sanal ortamdaki açılan sergide, resim sanatçıları Akkız Tutkun, Alp Yavuz, Aslıhan Özgüven, Aylin Bayram Badancı, Doğa Çevik,Emel Akbay, Emine Bayındır, Emre Kırbay Şengöz, Filiz Ersönmezoğlu, Filiz Hallıoğlu, Gamze Gürman, Gülcan Korkmaz, Gülgün Özütürk Çetin, Gülsün Erbil, Hatice Şenyüz İnat, İlknur Erdoğdu, Mehmet Genç, Mehmet Reşit Bayır, Melek Göztepe, Mihriban Neva Sel, Mustafa Akgül, Mustafa Ali Kasap, Neslihan Özgüven, Örsan Tarkan, Rahşan Ak, Selami Sönmez, Sevilay Kart, Ümran Ateş, Vedat Açıkalın ve Zuhal Ekmekçi’nin eserleri yerini aldı.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ