Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

BAL Ligi Katılım Esasları ve Son Başvuru Tarihi Açıklandı

Reklam

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 11. sezonu düzenlenecek Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na göndermeleri gerekiyor.

Spor Toto BAL’a 2020-2021 sezonunda 268 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 128’i geçen sezon BAL’da yer alan takımlardan, 140’ı ise ilk kez Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak yerel lig takımlarından oluşuyor.2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig’e Katılım Genel Esasları EK’te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na  göndermeleri gerekiyor.2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile Lisans Vize ve Transfer İşlem tarihleri, lige katılması kesinleşen takımların saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacaktır. Ligin başlama tarihi o anki pandemi şartlarına göre ilgili kurum ve kuruluşların görüş ve önerileri doğrultusunda belirlenecek olup, takımlara müsabakalar başlamadan önce hazırlık çalışmaları yapabilmeleri için yeterli süre verilecektir.Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 11. sezonu düzenlenecek BölgeselAmatör Lig’e 2020-2021 Sezonunda 268 takımın katılma hakkı vardır. Bu takımlardan128’i geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de yer alan takımlardan, 140’I İlk kez BölgeselAmatör Lig’de yer alacak Yerel Lig takımlarından oluşmuştur. 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak kulüpler aşağıda belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü (BAL Departmanlığına) belgelerin aslını göndermeleri bekleniyor.

Antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılacak, soyunma odası ve hakem odasınasahip, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma veya bir başka kuruma aitolup bu sahanın kulübe tahsis edildiğine dair belge.Lige Katılım Teminatı’nın nakit olarak yatırıldığına dair banka dekontu.Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını bildirip, fikstüre dahil olan kulüplerin, BölgeselAmatör Lig başlamadan veya başladıktan sonra ligden çekilmesi veya çıkarılması gibi bir çok kriterlerin takımlardan istendiği bildirildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ