Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Efeler Yolu Logosu Son Şekline Kavuşuyor

Efeler Yolu Logosu Son Şekline Kavuşuyor
Reklam

Efeler Yolu logosu Doç. Dr. Ekin Boztaş’ın saha ziyaretleri ve sekiz aylık yoğun çalışması sonucunda son şekline kavuşuyor.

Doktor Boztaş tarafından tasarlanan onlarca logo tasarımı arasından  EGE-KÜRAG üyeleri tarafından seçilen logo tasarımı, efeyi  tören kıyafetleri içinde poz veren ya da zeybek oynayan alışılmış görünümünden çıkararak efe karakterinin esasına uygun olarak onu dağlarda yürüyen, yol alan bir ikon olarak görselleştiriyor. Bu bağlamda efelerin yürüdüğü yollar ve Efeler Yolu projesi arasında önemli bir etkileşim gerçekleşiyor. Diğer boyutuyla logoda “efe” kültüründe yer alan temel unsurların oluşturduğu farkındalık ve Efeler Yolu’nun fiziki yapısını betimleyen  dağlar, yaylalar ve bitki örtüsünün canlandırıldığı doğa, arka planda sakin ve süreklilik içeren yapısıyla tasarıma bütünlük katıyor.

Efeler yolu projesinin uzun soluklu ama Ödemiş ve önemli bir projesi olduğunu dile getiren Gölcük Mahalle Muhtarı Ferit Aynalı “Efeler yolu projesinde her geçen gün yeni yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu konuda  değerli hocamız Özgür Özkaya’nın katkıları var. Burada en önemli olan bölgemizde turizmin hareket kazanmasıyla, bu bağlamda Gölcük ve BozdaĞ olmak üzere bölgemizin  turizmine büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ