Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

Reklam

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneğine bağlı   Engeliller Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş ile Ödemiş Belediyesi  Bahçesinde bir araya geldi.

COVİD-19 NEDENİYLE  ENGELLİLER BU YIL  ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLMEDİ.

Ödemiş’te Engelliler Günü kapsamında  Belediye Başkanı Mehmet Eriş  ilçedeki engeliler ile bir araya gelerek  engellileri sevindirdi.

Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy Baştürk “Ödemiş Engelsiz Yarınlar Derneği olarak Projemizde 14 tablomuz şuana kadar aldığımız meblağ Dernek hesabımıza 18.bin TL olarak yatırıldı. Bugün ve yarınki meblağlarla 35 bin TL civarı para ve pek çok özellikli sandalyeye Hepsinin manuel standart sandalye olarak var sayarsak 70 sandalye tekabül eder. Tabi ki böyle hayırlı bir projede daha neler olacağı bilinmez Akşam üzeri 10 tane özellikli sandalye 5 tane ev tipi sandalye için ödememizi gerçekleştirip sandalyelerimize start vereceğiz. Projemiz başladığı günden itibaren 3 ihtiyaç sahibimiz bize ulaştı. Sandalyeleri teslim edildi. Ve sandalyelerimiz yerlerine ulaştıkça yenilerinin siparişini vereceğiz. Sosyal medyadan her zaman olduğu gibi  kimlere verdiğimizi paylaşarak bilgilendireceğiz. Bireylerimizin bazen birebir fotoğrafının yerine yerleşim yerindeki muhtarımızla sizleri bilgilendirmeyi düşünüyoruz.”

“COVİD-19 NEDENİYLE ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİREMEDİK.”

Ödemiş Engelsiz Yarınlar  derneği başkanı  Serpil Aksoy Baştürk son aylarda  yaşanan  Covit 19 süreci yaşanması nedeniyle,  bu yıl  3 Aralık Dünya Engelliler Gününde tam olarak etkinlik gerçekleştiremediklerini ifade ederken “Bilindiği üzere ülkemizde ve dünya ülkelerinde yaşanan  Covid-19 süreci nedeniyle, tam bir etkinlik gerçekleştiremedik. Ama önümüzdeki yıllarda çok daha güzel etkinlikleri gerçekleştireceğimize inanıyorum.” Dedi.

“HER ALANDA ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ.”

Her alanda  Engellilerin yanında olduklarının mesajını veren Ödemiş Belediye Başkanı Eriş  “Toplumda her zaman birlikte olduğumuz Engellilerimizin öncelikle 3 Aralık Dünya Engelliler  Gününü Kutluyorum. Bizler  Ödemiş Belediyesi olarak ilçemizde  engellilerimizin  rahat bir yaşam sürmeleri konusunda  elimizden  gelen gayreti göstermekteyiz. Bu anlamda  tüm  engellilerimizin  dünya engellilerimizin gününü  kutluyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ