Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Eğitim Camiası Ulu Çınarını Kaybetti

Reklam

Aslen Ödemiş’in Kaymakçı Mahallesinden olan eğitimin renkli simalarından 75 yaşındaki emekli tarih öğretmeni ve yazar Behiç Galip Yavuz yaşamını yitirmesi ilçede ailesi başta olmak üzere  eğitim camiasında büyük üzüntü yarattı.

“HEPİMİZİN ÖĞRETMENİ VE İLÇEMİZİN EĞİTİMDEKİ ULU BİR ÇINARINI KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİZ.”

Ödemiş Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği  (ÇYDD) Başkanı Ümran Ateş Ödemiş Lisesinden emekli ve aynı zamanda çıkardığı kitaplarıyla yazarlığını uzun yıllardan beri sürdüren  Yavuz’u kaybetmenin büyük bir üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederken  “Ödemiş’te Çağdaş Yaşamı Destekleme derneğinin  gönüllüsü olan ve bir anlamda, hepimizin öğretmeni olan öğretmenlik mesleğini çok seven Behiç Galip Yavuz hocamızı ebedi hayata uğurlamanın büyük üzüntüsü içindeyiz. Başta Yavuz Ailesi olmak üzere tüm  eğitim camiasının başı sağ olsun” dedi.

BEHİÇ GALİP YAVUZ, İLÇENİN TARİHİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ ARAŞTIRMA ve BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİPTİ

Ödemişli  emekli eğitimci Behiç Galip Yavuz  uzun yıllar çalıştığı Ödemiş Lisesinden emekli olduktan sonra bir çok kitap çıkararak  Ödemiş’in tarihine ışık tutmuştu. Yavuz’un ölümü  ilçede büyük bir üzüntü yarattı.

Bizler de Ödemiş Kent Gazetesi ailesi olarak ebedi hayata göçen değerli hocamıza Allahtan Rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ