Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

KILIÇDAROĞLU, “HİÇ KİMSE KENDİSİNİ SAHİPSİZ HİSSETMESİN”

Reklam

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BAYRAKLI BELEDİYESİNDE APARTMAN GÖREVLİLERİYLE BULUŞTU

BAŞKAN SANDAL, “İZMİR’DEN TÜRKİYE’YE ÖNEMLİ DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLEDİK”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi programa katılmak üzere İzmir’e geldi. Bayraklı Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda apartman görevlileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, “Benim dostlarım apartman görevlileri, çiftçiler, memurlar, işçilerdir, garibanlardır…  Örgütlenin ve hakkınızı arayın ben de politik olarak mücadelenizi vereceğim. Bizim adımız ‘Halk Partisi’! Halkın, garibanların, halktan yana olanların partisi” diye konuştu. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da “Meclisimizde onaylanan plan notları, Büyükşehirimizde de onaylanıp, uygun fon desteği sağlandıktan sonra kentsel dönüşümle ilgili vatandaşlarımıza müjdeyi vereceğiz” dedi.

Cumhuriyet Hak Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programı sabah saatlerinde belediye başkanlarıyla yapılan değerlendirme toplantısıyla başladı, ardından depremzede ziyaretleriyle devam etti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha sonra Bayraklı Belediyesine geçti.Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, CHP Bayraklı ilçe Başkanı Pınar Susmuş, CHP Bayraklı Gençlik Kolları Başkanı Tolga Perişan ilçe yönetimi ve partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu’nu Başkan Sandal, makam odasında ağırladı. Bayraklı Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda depremde evlerini ve işlerini kaybeden apartman görevlileriyle bir araya gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu; CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Parti meclisi üyeleri ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Apartman görevlilerine örgütlenme çağrısı


Sözlerine depremde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet yakınlarına baş sağlığı dileyerek başlayan Kılıçdaroğlu, sayısı 1 milyonu aşan apartman görevlilerinin örgütlenmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Beylerin paşaların değil garibanların yanındayım. Hiçbir politikacı sizi hatırlamaz bile. Ama bu kardeşiniz apartman görevlilerin ne olduğunu, sorunlarını bilir. Sizin yeri geldiğinde 48 saat çalıştığınızı biliyorum. Sizin sorunlarınıza kalkıp biri eğildi mi bugüne dek? 1 milyonun üstünde sayınız var ama örgütlü değilsiniz. Büyük bir güçsünüz… Siz kendi hakkınıza sahip çıkın, başkalarının sizi ezmesine izin vermeyin. Politik olarak mücadelenizi de ben vereceğim. Her biriniz farklı partiye oy verebilirsiniz. Ancak talana karşı bir arada olmak istiyorsak örgütleneceğiz.”

Bizim adımız ‘Halk’ Partisi

Deprem sonrası işsiz kalan apartman görevlilerinin sorunları için belediye başkanlarına talimat verdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Büyük acılar yaşadınız, işinizi kaybettiniz. Belediye başkanı arkadaşlarıma apartman görevlilerin sorunlarının tamamına sahip çıkın dedim. Hiç kimse İzmir’de kendisini sahipsiz hissetmesin. Bunu yapacağız ve yapmak zorundayız. Bu bizim insani görevimizdir. Bireysel olarak mücadele ederseniz işinize son verirler ama örgütlenirseniz bir olursunuz. Bizim bir adımız var. Halk Partisi, halkın partisi, garibanların, halktan yana olanların partisi. Bana oy verseniz de vermesiniz de sizin hakkınızı sonuna kadar savunacağım. Yeni bir siyaset anlayışı başlatmak istiyoruz. Devleti talan zihniyetinden kurtarmak istiyoruz. Siyaseten benim sorumluluğum kadar sizlerin de sorumlulukları var. İktidar yapan sizlersiniz, sizin hakkınızı savunmuyorlarsa durun diyeceksiniz” diye konuştu.

Benim dostlarım…

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı: Ben dostlarımızla beraber iktidar olacağız dediğim zaman ortalığı ayağa kaldırdılar. Benim dostlarım apartman görevlileri, çiftçiler, memurlar, işçilerdir, garibanlardır… Ben ağaların, beylerin dostu değilim. Onlar da beni dost olarak görmezler. 21. yüzyılda açlıktan çocuk mu ölür? İktidar sahipleri utanmalıdır. İktidar sahipleri mütevazi olmalıdır. İsraf haramdır. İsraf haramsa bizim bu müslüman geçinenlerin yaptığı haram değil mi? Halkın, garibanların, sahipsizlerin iktidarı olacağız. Bu ülkede birisi yaşıyorsa ve sorunu varsa siyaset kurumu çözmelidir.

Başkan Sandal, “Kentsel dönüşümde vatandaşlarımıza müjdeyi vereceğiz”

Açılış konuşmasında İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak Türkiye’ye örnek bir dayanışma örneği sergilediklerini vurgulayan Başkan Serdar Sandal, ” İzmir’de depremden sonra CHP ailesi olarak dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergiledik. Vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını yurttaşlarımızın da destekleriyle Büyükşehir Belediyemiz, metropol ilçe belediyelerimiz ve diğer belediyelerimizle birlikte el birliğiyle karşılayarak, İzmir dayanışmasını Türkiye’ye göstermiş olduk. Kamu anlamında Afad, Akut, Sağlık Bakanlığı, Jandarma arama kurtarma ekipleri olağanüstü gayret gösterdi. Onlara da Bayraklılı yurttaşlarımız adına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün itibarıyla bölgemizde çadırımız yok. Konteyner alanında yaklaşık 100’e yakın yurttaşımız barınıyor. Bu vatandaşlarımızın da kısa süre sonra kalıcı konutlara oradan da kendi asıl konutlarına geçmeleriyle ilgili Büyükşehirle birlikte gereken gayreti gösteriyoruz. Öncelikle evi yıkılacak, yeniden yapılacak orta ve ağır hasarlı, aslında 1999 depremi öncesi yapılan tüm yapıların yeniden inşasıyla ilgili meclisimizden plan notlarını geçirdik. Büyükşehir Belediyemizden geçtikten ve finansal boyutunu da çözdükten sonra asıl müjdeyi vatandaşlarımıza vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ