Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bıçakçı Cinayetinin Zanlısı Tutuklandı

Bıçakçı Cinayetinin Zanlısı Tutuklandı
Reklam

Ödemiş İlçesine bağlı Bıçakçı Mahallesinin Ovacık Yaylası yolunda meydana gelen olayda Ödemiş’te Yarı Açık Cezaevinden  kısa bir süre önce Pandemi dolayısıyla denetim serbestlikle çıkan Nuri Ovacık adlı şahıs pompalı tüfekle,vurulmuş halde bulunmuştu.

Yaşanan cinayet ile ilgili olarak aranan M.C. Adlı şahıs gece saatlerinde, Jandarma  Ekiplerinin yoğun çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Yoğun güvenlik önlemleri altında Ödemiş Adliyesine çıkarılan M.C.’nin Ödemiş adliyesinde ilgili mahkemece tutuklanarak Kaymakçı T Tipi  Cezaevine gönderildi.

Bıçakçı Mahallesinin  Ovacık yaylası yolunda, bir arazide olay meydana  gelirken, yarı açık cezaevinden  çıkan Nuri Ovacık ile  kuzeni  M.C arasında 12 yıl öncesine  dayanan  husumetin olduğu iddiasıyla olayın gerçekleştiği iddiaları gündeme geldiği bildiriliyor.

CENAZESİ KÖYE GETİRİLEN NURİ OVACIK DEFNEDİLDİ.

Ödemiş’e bağlı Ovacık yaylası yakınlarında, meydana  gelen cinayet üzerine Ovakent  Jandarma Karakol Ekipleri ve Ödemiş İlçe Jandarma  Ekipleri yaşanan cinayet sonra zanlı M.C’nin yakalanması için şahsın evinin önünde olmak üzere, ayrıca Ovacık yaylasının bir çok kırsal alanda arama çalışmalarını sürdürmesinin ardından zanlı M.C’nin izini bulmayı başarmışlardı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Ödemiş’e bağlı Ovacık Yaylasında, 22-06-2008 tarihinde, Arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışmanın büyümesi neticesinde Nuri Ovacık adlı şahıs teyzesinin eşi Arif Candan’ı pompalı tüfekle öldürmüş, aynı yerde teyzesinin oğlu M. C’ı, ağır yaraladıktan sonra  Ovacık 12 yıl hapis cezası aldıktan sonra, bundan 3 ay kadar önce pandemi dolayısıyla hüküm yattığı Ödemiş Yarı Açık Cezaevinden Denetim Serbestlikle serbest kalmıştı. Cezaevinden çıkan Ovacık’ın önceki gün öldürülmesiyle ilgili olarak Jandarma  Ekipleri  M.C.nin bulunması için yoğun bir çalışma sonucunda şahsı yakalayarak göz altına almışlardı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ