Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

MUCİZE BEBEKLERİN ADI BAYRAKLI’DA YAŞAYACAK

Reklam

BAŞKAN SANDAL, ENKAZDAN KURTARILAN MUCİZE BEBEKLERİN İSMİNİ KREŞLERE VERDİ

İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, depremde enkaz altından saatler sonra kurtarılan Ayda ve Elif bebeğin isimlerinin yeni açılacak kreşlere verilmesi talimatını verdi. Başkan Sandal, “Umudumuz yeşersin, çocuklarımız cumhuriyet ışığıyla büyüsün diye, yeni açacağımız kreşlere, enkazdan günler sonra kurtarılan yavrularımızın adını veriyoruz” dedi.

30 Ekim’de yaşanan İzmir depreminin hemen ardından kurulan kriz merkeziyle depremzedelerin yanında olan, çadırlarda ve konteyner kentte vatandaşların gıdadan hijyene, mutfak araç gereçlerinden fırın, buzdolabı, çamaşır makinesine her türlü ihtiyacına yanıt veren Başkan Sandal, bu kez de depremin simgeleri haline gelen Ayda ve Elif bebeğin isimlerini Bayraklı’da yaşatmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda depremden 91 saat sonra Rıza Bey Apartmanı enkazından kurtarılan 4 yaşındaki Ayda Gezgin ile Doğanlar Apartmanı enkazından 65’inci saatte yaralı olarak kurtarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek’in isimleri Bayraklı’da yeni açılacak kreşlere verilecek.

CUMHURİYET IŞIĞINDA BÜYÜSÜNLER”

İzmir Depremi’nin simgeleri haline gelen bebeklerin yeniden sağlıklarına kavuşarak, en iyi şartlarda yetişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Çocuklarımız cumhuriyet ışığında büyüsün, başarılı bireyler olsun istiyoruz. Her çocuğumuzun sağlığı, eğitimi ve geleceği için tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız. Bu nedenle kreşlerimizin birinin adını Ayda Bebek, bir diğerinin adını da Elif Bebek koyuyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ