Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ayhan Kökmen’in İsminin Verildiği Okula Anı Köşesi Oluşturuldu

Ayhan Kökmen’in İsminin Verildiği Okula Anı Köşesi Oluşturuldu
Reklam

Ödemiş’e bağlı Kaymakçı Mahallesinde 3 yıl önce meydana  gelen bir olay sonucu hayatını kaybeden Okul Müdürü  Ayhan  Kökmen’in Birgi Yolu üzerinde bulunan Fen Lisesine isminin  verilmesinin ardından Okula Seçkin Öner’in sponsorluğunda  Ayhan Kökmen anı köşesi oluşturuldu.

Yapılan açılış törenine Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü  Bahattin Gengörü, Ayhan Kömen’in eşi Ümmü Kökmen ve oğulları Doğukan, Egehan Kökmen, Ödemiş Eğitim Bir-sen Başkanı Mahmut Altay, Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen ve İlçede görev yapan bazı okul müdürleri ile eğitimciler katıldılar.

Ödemiş  Ayhan Kökmen Fen Lisesindeki anı köşesi açılışında konuşan Kökmen’in eşi Öğretmen Ümmü Kökmen “Ben her zaman olduğu gibi duygu yüklüyüm. Bu anı köşesinin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

“KÖKMEN’İN İSMİNİ HER ZAMAN YAŞATACAĞIZ.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Bahattin Gengörü yaptığı konuşmasında “Değerli arkadaşlar bugün burada toplanmamızın amacı şehit öğretmen Ayhan Kökmen’in hatıratına sahip çıkmak ismini verdiğimiz Fen Lisesinde yaptığımız köşesini açılışını yapmak, tabi bu bir okul köşesinden ziyade konusu Ayhan Kökmen olması gündem arz ediyor. Okul köşesinden öte bir anlamı var bizim için tam, 3 yıl önce okul müdürümüz görev başında makamında hunharca katledildi. Tabi ki 3 yıl geçmesine rağmen acısı hala taze bir çok anmalar ,etkinlikler hep beraber şahitlik yaptık.  Katledildiği zaman ben o zaman Çeşme’de görev yapıyordum. Bizde duyduğumuz zaman il milli eğitim müdürlüğünde toplantı tüm ilçeler olayı protesto ettik, kınadık, lanetledik. Sonra gördük ki Türkiye’nin dört bir yanında İzmir’den Van’a, Edirne’den Kars’a kadar her yerde eğitimciler vatandaşlar bu olaydan müteessir oldular.  Böyle bir olayın kabul edilebilir hiçbir tarafı yok. Bir izahı olamaz, bir can katledilmiştir, bir eğitimci katledilmiştir. Sebepsiz bir yere görevinin başında katledilmiştir. Büyük bir acı ne akıllara ne vicdanlara sığar biz sonuna kadar öğretmenimizin ailesinin her zaman yanındayız. Şiddet bu topraklardan kalksın inşallah. Bu acı olaylarla bir daha karşılaşmayız. Bizler onun anılarını  ve ismini her zaman yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi.

“AYHAN  KÖKMEN FEN LİSESİNDEN KÖKMEN’İN BÜYÜK OĞLU MEZUN OLDU, DİĞER  OĞLU EĞİTİMİNE DEVAM EDİYOR.”

Ödemiş’te  Eğitim Camiasının çok sevdiği  Eğitimci  Okul Müdürü  Merhum Ayhan Kökmen’in oğlu Üniversite Öğrencisi  Doğukan Kökmen “Babamın ismini taşıyan bu okulda böyle bir güzelliğin olmasına çok memnun oldum. Bende bu okulun mezunu olarak tek dileğim. İnşallah bir daha böyle bir şeyler yaşanmaz, böyle acı vakalar bir daha başımıza gelmez. Kardeşim Egehan Kökmen’de benim gibi  rahmetli babamızın ismini taşıyan bu okulda, şu an 11. Sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürüyor. Bende 3 sene önce bu okuldan mezun oldum.” dedi.

Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesinde  yapılan konuşmaların ardından Ayhan Kökmen anı köşesi  törenle kurdelesi kesildi. Yapılan konuşma ve açılış töreninden sonra  Kökmen için  Okul bahçesinde dualar okundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ