Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kubilay İçin Sanal Ortamda Koşu Gerçekleştirdiler

Kubilay İçin Sanal Ortamda Koşu Gerçekleştirdiler
Reklam

Menemen İlçesinin  gurur kaynağı olan ve  Türk tarih sayfalarına  verdiği mücadele ile yazdıran Cumhuriyet tarihinin  en acı olaylarından biri 23 Aralık 1930 günü, İzmir’in Menemen ilçesinde yaşandı. Menemen olayları sırasında gericiler tarafından öldürülen Menemen şehidi Kubilay, acı olayın 90. yılında anma etkinliği kapsamında, Ödemiş’te başarılı atletler  Nurettin  Zafer, İhsan Gündüz ve  Erhan Çatuk sanal ortamda  Devrim şehit’i  Kubilay asteğmen için koştular.

Ödemiş’in adını girdiği  koşulardaki başarısı ile tanıtmayı başaran  Nurettin  Zafer  Türkiye de ve bazı yabancı ülkelerde  yaşanan  pandemi süreci nedeniyle  bu yıl şehit Asteğmen  Kubilay  ve arkadaşları için   yapılacak olan  koşu etkinliklerinin tam olarak yapılamadığını dile getiren  Zafer “ Bu yıl  bizler  atlet arkadaşlarımız Gündüz ve Çatuk ile birlikte Menemen  İlçesindeki devrim şehit’i  asteğmen  Mustafa  Fehmi Kubilay’ın ölüm yıldönümünde  sanal ortamda koşiu sergileyerek   Kubilay’ı andık. Bizler de  sporcular olarak  Şehit asteğmenimizi  ölüm yıldönümünde rahmetle ve minnetle anıyoruz.”dedi.

BAŞARILI SPORCULAR TİRE İLE BAYINDIR ARASINDA 10 KİLOMETRELİK SANAL KOŞUYU TAMAMLADILAR.

Ödemiş  ve  Tireli sporcular olarak  Asteğmen Kubilay’ı anmanın büyük bir mutluluğunu  yaşadıklarını ifade eden sporculardan  Zafer “  Sanal ortamda yaptığımız koşuların kesin sonuçları  yeni yılda 4 Ocak  2021 tarihinde belli olacaktır. Bu tarihte  yapılan koşuların sonuçlarını bekliyoruz. Burada  sıralamadan  daha ziyade tüm sporcuların  aynı yürekle  Asteğmen  Kubilay için koşmaları da bir kez  daha bu sanal koşuya ayrı bir önem kazandırmıştır.”  Dedi.

Başarılı  sporcular  Zafer, Gündüz ve Çatuk   Menemen şehit’i Kubilay için sanal ortamda koşarak ölümünün  90. Yılında saygı ve anma koşusunu gerçekleştirmeyi başardılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ