Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Vatandaşların Sosyal Mesafe ve  Maske Duyarlılığı

Vatandaşların Sosyal Mesafe ve  Maske Duyarlılığı
Reklam

Ödemiş’in Hürriyet Mahallesindeki bazı vatandaşlar mahalle kahvecisinin Covid-19 tedbirleri kapsamında  genel kararla müşterilere kapalı olması nedeniyle, bir formül uygulayarak ağaç kütüklerine oturarak sosyal mesafe  ve maske kurallarına uyarak çay ve kahvelerini içiyorlar.

“MAHALLEMİZDE MÜŞTERİLERİMİZE SOSYAL MESAFE VE KURALLARA UYULARAK ÇAY VE KAHVELERİNİ VERİYORUZ.”

Hürriyet  Mahallesinin  Kahveci  Esnaflarından Emin Korkmaz “Hükümetimizin aldığı Covid-19 kurallarındaki  bir takım  maske ve sosyal mesafe  ayrıca  kahvehanemizde müşterilere sandalye ye oturma konusundaki yasaklara harfiyen uyuyoruz. Ancak müşterilerimiz   kahvehane  yakınındaki boş arsada  bulunan bazı ağaç kütüklerine sosyal mesafe ve maske kurallarına da uyarak çay ve kahvelerini içiyorlar. Bizler tabii ki hiçbir şekilde sandalye ve masa asla koymuyoruz.  Mahalle  sakinlerimizin  birbirine yakın olmadan gerekli önlemleri alıyorlar. Bizlerde  elimizden  geldiği kadar müşterilerimizin  tercihlerini karşılamaya çalışıyoruz.”dedi.

Mahalle  sakinlerinden Ahmet Yaşar “Hükümetimizin ve bilim kurulunun aldığı kararlara her zaman duyarlı davranıyoruz. Ancak  mahallemizde  bulunan kahvehanede oturmak yasak olunca arsa içinde bulunan ağaç kütüklerine  oturarak kendi aramızdaki sosyal mesafe ve maske kurallarına da harfiyen uyuyoruz. Ayrıca  mahallemizdeki eski kahveci esnaflarından Emin arkadaşımız da  maskesi olmayan vatandaşlara kendi cebinden para harcayarak  maskelerini ücretsiz vermeye devam  ediyor. Böyle  esnaflarında zorlu Pandemi süresinde yaptığı bu katkıyla  toplum olarak en kısa zamanda bu virüsten inşallah kurtuluruz diye Ümit ediyoruz.” dedi.

Mahalle sakinlerinden eski gazetecilerden Nazif Harupçu “Mahallemizde vatandaşlar ve buraya gelenler maske, sosyal mesafe  gibi çeşitli kurallara  uyuyorlar. Kahveci  Emin  Korkmaz’ın da müşterilerine sosyal mesafe ve maske  konusunda uymayanları da uyarması  önemli bir durum. Herkesin gerekli kurallara uymasıyla  Covidi  hep birlikte yeneceğiz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ