Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Sporcular Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 101. Yılı İçin Koştular

Reklam

Ödemişli Ferdi Lisanslı Atletler,  Ödemiş Belediye sporlu Nurettin  Zafer ve Öğretmen  İhsan Gündüz Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 101. Yıldönümü nedeniyle  Atletizm Federasyonunun Türkiye genelinde gerçekleştirdiği koşuya iştirak ederek sanal ortamda Gölcük yaylasından Ödemiş İlçesi Kültürpark’a kadar 10 Kilometre 800 metrelik koşuyu  ellerinde Türk Bayrağı ile tamamladılar.

İKİ SPORCU ELLERİNDEKİ TÜRK BAYRAĞI İLE GÖRENLERİN BÜYÜK İLGİSİNİ TOPLADI

Koşu sonrası açıklama yapan Ödemişli öğretmenlerden sporcu İhsan Gündüz  Kurtuluş olaylarının en önemli olaylarından olan Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 101. Yılı kapsamında koşuya sanal olarak katıldıklarını ifade ederken “Ankara  Atletizm  Federasyonunun 85. Kez gerçekleştirmiş olduğu bu koşuların bu yıl pandemi dolayısıyla sembolik olarak Türkiye genelinde gerçekleştirildi. Bizlerde Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 101. Yılı nedeniyle koşumuzu Türk Bayrağı ile birlikte gerçekleştirmenin sevincini yaşayarak 10 Kilometrelik koşumuzu tamamladık.” ifadelerinde bulundu.

“BU KOŞUNUN BİZİM İÇİN ANLAMI FARKLIYDI.”

Koşuya katılım sağlayanlardan Ödemiş Belediye Spor Sporcusu Nurettin Zafer, Gölcük mahallesinden Ödemiş İlçesine kadar 10 kilometrelik sanal koşuyu tamamladıklarını ifade etti. Zafer “Türkiye Atletizm Federasyonunun tertip ettiği, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 101. Yılı etkinliği kapsamında  bu koşuya sporcu arkadaşım  İhsan Gündüz ile birlikte koşarak gerçekleştirdik. Ayrıca  Atletizm  Federasyonu  Türkiye  genelinde katılan sporculara  dijital ortamda ödüllerini verecek.Böyle anlamlı bir koşuya katılmanın büyük bir sevincini yaşıyoruz..” ifadelerinde bulundu.

Türkiye genelinde yapılan çeşitli yarışmalarda  Ödemiş’i temsil eden ve aynı zamanda Ödemiş Belediyesi çalışanı Nurettin Zafer “Bizler gerek koşudaki birlikte çalışmalar yaptığım  İhsan Gündüz ile birlikte Türkiye’nin bir çok bölgelerindeki yapılan yarışmalara aralıksız olarak katılım sağlıyoruz. Ancak sanal ortamda birlikte koştuğumuz  Atletizm Federasyonu tarafından bu yıl 85. Kez düzenlenen  Atatürk’ün  Ankara Gelişinin 101. Yılı  kapsamındaki sanal koşuya katılmamız bizlere farklı duygular yaşattı.  Bu gerçekleştirmiş olduğumuz  sanal yarış Ülkemizin büyük kurtarıcı  Atatürk’e Gelsin“ dedi.

Ödemişli  Sporcular Zafer ve Gündüz isimli sporcular Türk Bayrağı ile koşmaları renkli görüntü oluşturdu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ