Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Saraçoğlu Ödemiş İçin Bir Değerdir

Saraçoğlu Ödemiş İçin Bir Değerdir
Reklam

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş geçmiş yıllarda ilçeden yetişmiş ve daha sonra ismi Türkiye’nin eski bakanı, başbakanı  gibi makamlarda anılmış Şükrü Saraçoğlu’nun Ödemiş için büyük bir değer olduğunu belirtti. Ateş, Saraçoğlu’nun ölüm yıldönümünde andığını dile getirdi.

Ödemiş’in yetiştirdiği  değerleri arasında, bulunan Türkiyenin  eski Başbakan, Bakanlık  gibi bir çok önemli görevlerde bulunan  merhum Şükrü Saraçoğlu’nun  ölüm yıldönümü nedeniyle  Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş  açıklamasında “Beni ölümün bile ayıramayacağı bir bağım vardır ki; o da Ödemişli Saraç Mehmet Ustanın oğlu Şükrü Saracoğlu olmak ve Ödemişli Saraç Mehmet Ustanın oğlu Şükrü Saracoğlu kalmaktır”

Kuvayı Milliye ile Ulusal Kurtuluş Mücadelemizde yer alan, 1923 yılında Ödemiş Belediye Başkanlığı, 1924-1942 yılları arasında İzmir Milletvekili olarak Milli Eğitim, Maliye, Adalet ve Dışişleri Bakanlıkları, 1942-1946 yıllarında Başbakanlık, 1948-1950 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nın yanı sıra 16 yıl Fenerbahçe Spor Kulübü’ne başkanlık yapan “Efe Başvekil”, örnek devlet ve siyaset adamı Şükrü Saracoğlu’nu vefatının 67. yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.” dedi.

“ÖDEMİŞ’İN BU DEĞERİNİ GELECEK NESİLLERİMİZ DE TANISIN”

Eski Başbakan ve Bakanlık yapan Saraçoğlu’nun azimli mücadelesine değinen Başkan Ateş “Ödemiş’in yetişen bu değerinin bir çok imkansızlığa rağmen verdiği  mücadele takdire  değerdir. Saraçoğlu  Türkiye adına önemli hizmetler yapmıştır. O bakımdan Saraçoğlu’nun  yaşantısı ve çalışmaları gelecek nesillerimizin onu tanıması açısından gerekli çalışmalar yapılmalıdır.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ