Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Altınordu Futbol Kulübünde A Kadroya Yeni Katılımlar

Reklam

Bu  sezon Altınordu A Takımı’mıza Furkan Metin, Yusuf Can Esendemir ve Enis Destan’ı veren Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) bir gencini daha diploma töreniyle uğurladı. ALFA’daki eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan 2003 doğumlu kaleci Emirhan Emir, Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu tarafından A Takım kadrosuna dahil edildi. Metin Oktay Yerleşkesi’nden törenle ile yolcu edilen Emirhan Emir, Beytullah Baliç Yerleşkesi’nde ise alkışlarla karşılandı.

“Bize büyük emek veren Başkanımız Seyit Mehmet Özkan başta olmak üzere idari ve teknik kadro ile tüm personele çok teşekkür ediyorum” diyen Emirhan Emir, “Altınordu’ya 15 yaşında geldim ve üç yılda hayatım değişti. ALFA’dakiimkanları sonuna kadar kullandım, hedeflerime ulaşmak için her zaman daha fazlasını istedim. Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu’na çok teşekkür ediyorum. Buradaki arkadaşlarımı en kısa sürede A Takım kadromuzda göreceğime inanıyorum” dedi.

Altınordu’muzun , sadece bir futbol kulübü değil, aynı zamanda futbol ve yaşam eğitim kurumu olduğunu vurgulayan İcra Kurulu Başkanı (CEO) Barış Orhunbilge ise “A takım kadromuzdaki öz kaynak oyuncu sayımız 10’a yükseldi. Her maç en az dört öz kaynak oyuncumuz, 11’de oynuyor. A Takım’a hazır gelen gençlerimizin üzerinde ALFA ekibimizin çok büyük emekleri var. Emirhan çok çalışıp karşılığını aldı. Kaledeki rekabet, onun daha da gelişmesini sağlayacak” diye konuştu.

Genç Emirhan Emir’in sezon başından bu yana A Takım antrenmanlara çıktığını ifade eden Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ise şunları söyledi: “A Takım ile birlikte olan her oyuncunun gelişim süreci hızlanıyor. Son iki sezonda ALFA’dan aramıza katılan her genç oyuncuda bu gelişimi gördük. Emirhan Emir, Altınordu A Takımı formasını giyme yolunda ilk adımı attı ancak bundan sonrası daha zor.  Daha fazla istemeli ve daha fazla çalışmalı.”

ALFA İdari Direktörü Halit Eroğlu, ALFA Atletik Performans Direktörü Namet Ateş ve Eğitim Direktörü Hande Özel Emirhan Emir’e başarı dilerken, Altınordu Kaleci Başantrenörü Atilla Küçüktaka ise duygularını şöyle özetledi: “Erce Kardeşler ile başlayan sürecimiz Berke Özer, Ozan Can Oruç, Muhammet Taha Tepe, Mertcan Dağlı ile devam etti. Emirhan Emir’in de bu sürece dahil olmasından yana çok mutluyuz. Emirhan’dan sonra gelecekler bu geleneği devam ettirecektir. Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ