Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi
Eriş’ten Coğrafi İşaret Tescilli Ödemiş Köftesi Açıklaması
Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat ERİŞ”in Coğrafi İşaret Tescili alınan Ödemiş Köftesi için yaptığı açıklama; ‘’Turizm denildiğinde aklımıza ilk gelen deniz kum ve güneşli daha sonra tarih Sağlık Kültür ve inanç turizmi de ülkemizde gelişte özellikle son yıllarda ise en fazla gastronomi turizmi önem kazandı hepimiz seyahat planları içerisinde gittiğimiz yerlerin meşhur yiyecekleri tatmayı önemsiyoruz Bu yüzden Ödemiş Ticaret Odası olarak da hem turizm’e Katkı sağlamak için hem de yerel değerlerimize sahip çıkmak için coğrafi işaret tescil yerine önem veriyoruz Bozdağ kestane şekeri Ödemiş tek işte zeytinyağı yarından sonra Ödemiş köftesinin de coğrafi işaret tescil sürecini tamamladık Bu ürünlerin tanıtımı ile ilgili Özellikle bazı projelerimiz var Ancak bilinmesini istiyoruz ki coğrafi işaret alındıktan sonra bu ürünlerin tanıtılması için yeni bir çalışmaya gidilmesi gerekiyor.

Komşuların Tartışması Kanlı Bitti

Komşuların Tartışması Kanlı Bitti
Reklam

Bayındır İlçesine bağlı Turan Mahallesinde meydana  gelen olayda, iki kişinin kendi arasında tartışması sonucu bir kişi bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi.

Alınan  bilgiye göre, Turan Mahallesinin  köy meydanında,  Eray Umutlu (46) ile komşusu Mücahit B. İle tartışmaları neticesinde Mücahit B. (36) Adlı şahıs üzerindeki bıçakla  Umutlu’yu bıçakla ağır yaraladı. Olayı gören bazı  mahalle sakinleri hemen 112 Sağlık Ekipleri ve  Jandarma Ekiplerine haber verdiler.

112  Acil Ambulansla  Bayındır  Devlet  Hastanesine kaldırılan Umutlu, yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdiği bildirildi. Olayda öldürülen Umut’lunun  Bayındır Belediyesi Fen İşleri bölümünde çalıştığı bildirildi.

Bayındır’ın Turan Mahallesinde  yaşanan olayda yaşamını yitiren  Eray Umutlu’nun cesedi incelenmek üzere İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayın zanlısı iddiasıyla Mücahit B. Adlı şahıs  Jandarma Ekiplerince  kısa sürede yakalanarak göz altına alındı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ