Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Duyarlı Esnaf Kan Bağış Kampanyasını Sürdürdü

Reklam

Ödemiş İlçesinde Kahvecilik mesleği ile uğraşan Mehmet Çetin isimli esnaf yaklaşık 4 yıl önce başlattığı kan bağış kampanyasını kahvehanelerin kapalı olması nedeniyle özel izin alarak Kızılay’a Kan Bağışı yapılması için bir günlüğüne işyerini açarak kan bağışçılarının kan desteği sağlamasına destek oldu.

“HEDEFİM 10 BİN KİŞİYE ULAŞMAK”

Ödemiş’te sosyal medyadan yaptığı duyurularla geleneksel kan bağış kampanyalarını sürdüren Esnaf  Mehmet Çetin  hedefinin  10 bin kişiye ulaşmak olduğunu ifade ederek  yaptığı açıklamada “Yaklaşık 4 yıldan beri kan bağış kampanyaları yapılmasını sağlıyoruz. Bugüne kadar 1000 kişi kan vermiştir.  Herkesin burada kan bağışı yapmasını sağlıyoruz. Amacımız  hayat kurtarmak ve sağlıklı insanların da bu konuda duyarlı olması lazımdır. Bu konuda duyarlılık gün geçtikçe artıyor. Bunu yeni yılda da sürdürdük. Kahvehanelerimiz Covid-19 nedeniyle  kapalı ama bizler sadece bugün kan bağışı yapmak amacıyla işyerimiz açtık. Ayrıca bastırdığım yeni yıl takvimlerinde resimli kan bağış kampanyalarından oluşan takvimi de, kan bağışı yapanlara hediye ediyoruz. İkramlarımız diğer kan bağışlarından olduğu gibi kan verenlere tüm içecekler ücretsiz olarak veriyoruz.” ifadelerinde bulundu.

“BUGÜNLERDE KIZILAY’A YAPILAN DESTEK ÇOK ÖNEMLİ”

Ödemişli gönüllü destekçi Mehmet Çetin kan stoklarının azaldığı bugünlerde Kızılay’a verilen desteğin çok önemli olduğunu ifade ederek “Bilindiği üzere Covid-19 süreci ve kan stoklarının az olduğu bu aylarda her zaman Kızılay’ımıza destek olmalıyız. Bizler önceki yıllarda başlattığımız bu kampanyayı hedeflediğimiz 10 bin kişi sayısına ulaşasıya kadar bu kan bağış etkinliklerini düzenlemeye ve Kızılay’a desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

“BU DESTEĞİN ARTMASINI BEKLİYORUZ.”

Kan bağışında bulunanlardan Fatih Temizel kan bağışını sosyal medyadan duyarak kan vermeye geldiğini ifade ederek yaptığı açıklamada “Kahveci Mehmet Çetin’in kan bağış kampanyasında  5. Kez kan veriyorum. Amacım kampanyaya destek olmak ve Kızılay’a destek olmak.  Burada Mehmet ağabeyimiz gibi duyarlı insanların sayılarının artmasını bekliyoruz. Kan hayatımız da her an bir insanımız için lazım olabilir.  Kızılay’da olması içinde, bu farkındalığın artmasını diliyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ