Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Bir İnsanlık Dersi

Reklam

BİRGİ’DE EVİNİN YAKINLARINDA GEZERKEN ÇARPILAN KÖPEĞİ SAHİPLENEREK ÇARPAN ŞAHISTAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Ödemiş’e bağlı Birgi Mahallesinde geçtiğimiz  günlerde evinin yakınlarında bir köpeğin yoldan geçen  bir araç tarafından ezildiğini gören Birgili esnaf İsmail Serin çarpılan köpeği alarak Ödemiş İlçesindeki bir veterinere tedavi yaptırmaya götürdü. Hayvansever Serin ardından Birgi Jandarma Karakoluna giderek köpeğe çarpan aracın plakasını vererek şikayetçi oldu.

İsmail Serin  işletmesinin bir süreden beri kapalı olmasına rağmen yine de çarpılan köpeği veterinere götürdüğünü ifade ederken “Evimin hemen önünde bir köpeğin bağrışları üzerine baktığımda köpeğin acıdan bağırdığını duyunca yardıma koştum. Köpeğe yardıma  koşarken köpeğe çarpan aracında arkasına bile bakmadan gitmesi üzerine hemen köpeği ilçede bir  veterinere götürerek tedavisini yaptırdım. Daha sonra köpeği tamamen sahiplendim. Ayrıca Birgi Jandarma Karakoluna giderek köpeğe çarpan aracın plakasını Jandarma Ekiplerine  vererek durmadığı gerekçesiyle şikayetçi oldum.” ifadelerinde bulundu.

“BUNU GÖREN HERKESİN YAPMASI  GEREKİR.”

Ödemişli Duyarlı Hayvansever Serin köpeğin ihtiyaçlarını elinden geldiği kadar karşılamaya çalıştığını dile getirerek “Burada işletmem uzun bir süreden beri kapalı olmasına rağmen  çarpılan  köpeğin masraflarını karşılamaya çalışıyorum. Önemli olan insanlıktır. Bunun toplumda bir insanlık  görevi olduğuna inanıyorum.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ