Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DP Ödemiş İlçe Teşkilatı Partisinin 75. Kuruluş Yıldönümü Pastasını Keserek Kutladı

DP Ödemiş İlçe Teşkilatı Partisinin 75. Kuruluş Yıldönümü Pastasını Keserek Kutladı
Reklam

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Teşkilatında partilerinin 75. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle parti binasında üzerinde Merhum eski başbakan Adnan Menderes, Merhum Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Demokrat Parti Genel Başkanı Güntekin Uysal ve Demokrat Parti  Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş’in resimlerinin bulunduğu 75. Kuruluş Yıldönümü Pastasını kutlamaya katılan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile İlçe Başkanı Ateş birlikte keserek kuruluş coşkusunu yaşadılar.

“DEMOKRASİ ÖDEMİŞ AİLESİNİN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİDİR.”

Demokrasi, Ödemiş ailesinin en büyük zenginliğidir diyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Demokrat Partinin “Demokrat Parti’nin 75. kuruluş yıl dönümünde bir arada olmanın güzelliğini yaşadık. Demokrasi mücadelesini gönülden sürdüren Demokrat Parti İlçe Başkanımız Mutahhar Ateş’i tebrik ettik. Geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz 19. Dönem İzmir Milletvekili Mehmet Özkan’ı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz. Burada Demokrat Partisi Ödemiş İlçe Teşkilatının kuruluş coşkusuna ortak olmak istedik. Bir kez daha kendilerinin kuruluşunu kutluyorum. Partide ebediyete intikal etmiş Menderes ve Demirel’i de rahmetle anıyorum.” Dedi.

“BU PARTİ 75 YILDAN BERİ HEP VARDIR VE HER ZAMANDA VAR OLMAYA DEVAM EDECEKTİR. “

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş “Bugün bu Aziz Milletin mutemet bildiği partimizin, adalet ve demokrasinin teminatı bu hareketin kuruluşunun 75. Yıldönümü. 75 yıldır derdi millet, davası memleket bu hareketin yıldönümü. Dile kolay; 75 yıl! 75 sene evvel, millet aşkı ile hayata başlayan, hizmet aşkı ile dağa taşa yayılan demokrat gelenek, bugün işte bu 75 yıllık emeğinin, 75 yıldır aldığı hayır dualarının sayesinde ve elbet, başta milletin kalbinde ayaktadır.

Demokrat gelenek, kutlu bir davanın hizmetini, nerden gelirse gelsin zulmün hezimetini gaye edindik. İşte bu gaye, Demokrat Parti’yi 75 yıllık ömründe, her daim zulmün hedefi haline getirmiş, Türk siyasi tarihinin gerçek mağduriyetini demokratların yaşamasına sebep olmuştur.”

“DEMOKRAT PARTİSİNİN NEFERLERİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”

Türkiye  genelinde diğer bazı siyasi partilerden Demokrat Partiye geçişlerin de olduğuna dikkat çeken Başkan Ateş “Her ne şartta olursa olsun, demokrasi inancı ve göğsündeki imanı ile her türlü zorluğa sebat eden demokratlar, milletin sevgisini ödül bilebilmiştir, bilmeye de devam edecektir. Az kaldı kıymetli dostlarım, az kaldı. Millet için gücünü milletten alarak, milletin kazancı için koşturup milletin refahına tanık olmaya az kaldı. Bu Aziz Milletin adaletle buluşmasına, demokrasiye ulaşmasına, bizlerle buluşmasına az kaldı.Bakın günbegün büyüyoruz. Millete olan aşkımızla büyüyoruz, millet için kurduğumuz hayallerimizi büyütüyoruz ve Yeniden Büyük Türkiye ülküsü için bir kez daha vira bismillah diyoruz. Bir de hatırlatma yapmak istiyorum, bizler Besmeleden nemalanmak için değil rahmet umarak çektik, çekiyoruz.75 yıl; koca bir ömür aslında. Anlatmak zor belki ama anlamak zor değil. Koca bir ülkenin her köşesinde hizmetleri ile imzasını atmış bir koca çınar Demokrat Parti. Dahası bugün en temel tartışmalarımızın bile 75 sene önce cevabını vererek, bu ülkenin en temel sorununun demokrasi olduğunu söyleyerek dahi büyük bir hizmet vermiştir.

Türkiye’nin bir “demokrasi” tarihi varsa bu Demokrat Parti sayesindedir. Dahası bugün tartışılabilecek kadar dahi olsa var olan demokrasinin harcını demokratlar karmıştır. Kaynakları yeterli, üretim araçları yetkin, üreticisi istekli Türkiye’nin yaşadığı kriz sadece ve sadece gelmeyen adalet ve işlemeyen demokrasi temellidir. Dün partimiz nasıl  Türkiye ye önemli hizmetler yaptıysa  bugünlerde  hep oluşum  ve değişimlerle dikkat çekmeye devam eden partimiz  küllerinden doğarak bu ülkeye  hizmet etmeye devam edecektir. Bundan hiç kimsenin asla şüphesi olmasın.” dedi.

Ödemiş Demokrat Parti İlçe Teşkilatı tarafından Demokrat Partinin Kuruluşunun 75. Yılı kapsamında İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Belediye Başkan Yardımcıları Feridun Azeroğlu, Özay Kaptan ile birlikte kuruluş pastasını keserek kutladılar. Başkan Eriş ayrıca İlçe Başkanı Ateş’e çiçek takdiminde bulundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ