Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Eriş, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Eriş, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
Reklam

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında, İlçedeki  yerel ve ulusal gazete mensupları ve ayrıca internet televizyonculuğu yapan basın mensuplarıyla Ödemiş Belediye Ahrandı Belediye Gazinosunda bir araya geldi.

“SİZLERİN İLÇEMİZ ADINA YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARI ÖNEMSİYORUZ.”

Basının konumu nedeniyle önemli bir görevi yerine getirdiğini dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş  yaptığı konuşmasında “Sizler görev yaptığınız gazetelerde ilçemiz adına  yaptığınız haberler bazen gündem oluşabiliyor. Bazen de yaptığınız haberlerde bazı insanları rahatsız da edebilir. Ama sizler kendi görevinizi her zaman tüm zorluklara rağmen yerine getirmeniz çok önemli olduğunu düşünüyorum.  Ödemiş Belediyesi olarak her gün   yerel gazeteleri yakından inceleyerek acaba bizim Belediye ile ilgili herhangi konuda, herhangi bir eleştiri var mı? diye ona da bakıyoruz. Çünkü bazen bizim göremediğimiz bir konu bir yeri geldiği zaman gündeme gelebiliyor. Önemli olan bizim de bunu kısa zamanda hemen çözmektir.”

“ÇALIŞAN GAZETECİLERİN 212 SAYILI YASANIN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ  10 OCAK TARİHİ 1965 YILINDAN BERİ KUTLANMAKTADIR.”

“Sizin gününüzü kutlama adına sizlerle beraber olmaktan ben mutluluk duyuyorum.  Bugün ayrıca tarihi bir gün Düzenli Türk ordusunun kuruluş aşamasında yok etmeyi amaçlayan işgalci yunan güçlerine karşı elde edilen 1. İnönü zaferinin 100. Yılı, bugün o yüzyılın yaşandığı yıldayız. Özellikle metris tepe denilen tepenin alınamaması o tepeyle ilgili şehitlerin verildiği ve adına tarih yazılan İstanbul’da Meydanı olan adına türküsü, şarkısı olan bir tepe, o tepeyle ilgilide 100. Yıldayız. Bugün ayrıca da Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ismini aldığı yerin adıyla anılan batı cephesinin adını aldığı İsmet İnönü’yü de rahmetle anıyoruz. 24 Temmuz basın bayramı olarak kutlanıyor. Bunun yanında  Çalışan gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği 10 Ocak tarihini1965 yılından beri çalışan gazeteciler günü olarak kutluyoruz.”

“GAZETECİLERİN SENDİKAL HAKLARLA İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ ADIMLARIN ATILMASINDA FİKİR MİMARI  DEĞERLİ ECEVİT’TİR.”

“Başbakan, değerli insan ve eski gazetecilerden Merhum Bülent Ecevit önemli bir çalışma ve proje üretmiştir. Bu düşüncede yine sizin gibi çalışan bir gazeteci olan o zaman Ankara ulus gazetesinde de çalışan yazarlık muhabirlik yapmış olan Bülent Ecevit’in düşüncesi yani sizin gibi çalışan birinin düşündüğü hayata geçirdiği sendikal haklarla ilgilide o günlerde çok önemli adımların atılmasının fikir mimarı da rahmeti Ecevit’tir. Her ne kadar çalışma koşullarını iyileştiren bu yasa bir kazanım olarak dünya tarihinde ve sizlerin hayatında yer almış olsa da sınır tanımayan gazeteciler örgütü 2020 yılı raporuna göre  dünya basın günü endeksine göre 180 ülke arasında Türkiye 154. Sırada yer aldığında gördüğümüzde tabi bizim için kabul edemeyeceğimiz bizim için üzüntü verici bir durum, birinci, ikinci olmaya biliriz ama ön sıralarda olmamız ülkemiz adına bir zenginlik, çalışan gazeteciler adına veya basın itibarında daha değerli olmayı isteriz ve bekleriz. Haberin, haberciliğin, muhabirlik, yazarın yanı sıra  asıl alanda olan gazetecilerin işi daha zor. Soğukta, çamurda, zor koşullarda gitme gelme gibi değişik şartlarda çalışıyorlar. Dileriz bu koşullarınız daha iyi koşullara dönüşsün. Halkımızı haberdar etmek için gece-gündüz çalışan gazetecilerimizle Çalışan Gazeteciler Günü için bir araya geldik.”

BAŞKAN ERİŞ EBEDİYE HAYATA GİDEN BASIN MENSUPLARINI UNUTMADI

Duayen gazetecimiz, öğretmenimiz Yüksel Balcı da güzel duygularını online ortamda sizlerle  Yüksel ağabeyimizi evinden burada sizlere bazı mesajları olacak. diyen Başkan Mehmet Eriş  cep telefonuyla  bağlanan gazeteci Balcı’nın genç gazetecilere mesajları dinletildi.

Daha sonra, açıklamalarına devam eden Ödemiş Belediye Başkanı Eriş “Kentimizde görev yapan siz değerli  basın mensuplarımız ve basın kuruluşlarımız bizim zenginliğimiz ve demokrasi adına kazanımımız. Tarafsız ve doğru habercilik için tüm zorlu koşullara rağmen emek veren basın mensuplarımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.Bu vesileyle kentimizde gazeteciliğin simge ismi Burhan Esen’i, ne zaman adının verildiği sokaktan geçsem duygulandığım Başyazarımız Mustafa Erdal’ı, haberleriyle bölgemizin sesini duyuran ve aynı zamanda kendisiyle birlikte futbol oynadığımız değerli gazetecilerden  Tevfik Konuralp’i de rahmetle ve minnetle anıyorum. Ayrıca  kendisi bugün aramızda olmasa  bile oğlu gazeteci Turgay Konuralp, gelini gazeteci Seval Konuralp ve  kendisiyle aynı ismi taşıyan torunu TevfikAlp Konuralp de ailece  kuşaktan kuşağa gazetecilik mesleğini yürütmektedirler. Bunun yanında, hem eğitimci hem de haberci kimliğiyle hatırladığımız  rahmetli  eski TRT  Haber Muhabiri Erdinç Adalıoğlu’nu, yerel televizyonculuğa büyük emek veren Levent Kılcı’yı, Küçük Menderes Gazetesinin kurucularından arkadaşım  merhum Kazım Appak’ı, yitirdiğimiz gazeteci ve yazar büyüklerimiz ile basın emekçilerimizi de saygı, özlem ve rahmetle anmış olduk. Yitirdiğimiz birbirinden değerli gazetecilerimizin hepsinin de ilçemiz adına çalışmaları dokunmuştur.” dedi.

ERİŞ, BASIN MENSUPLARINA HEDİYELER TAKDİM ETTİ.

Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet Eriş  yaptığı açıklamaların ardından  etkinliğe katılan basın mensuplarını tek tek sahneye davet ederek hediyeler takdim etti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ