Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş ADD “Başöğretmen Atatürktür”

Ödemiş ADD “Başöğretmen Atatürktür”
Reklam

Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şube Başkanı Gürcay Işık Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı Başöğretmen söylemine yönelik yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şube Başkanı Güray Işık yaptığı yazılı açıklama şöyle’ “Türk Ulusu’nun tek Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk’tür “Başöğretmen” unvanı, Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e Gazi Meclis tarafından, Harf Devrimi’nin ardından verilmiştir. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in bu unvanı kendi partisinin Genel Başkanı için kullanması kabul edilemez. Fatma Şahin kendi genel başkanına dilediği kadar iltifat edebilir ve bazı unvanlar yakıştırabilir. Ancak “Başöğretmen” bunlardan biri değildir, olamaz. Mustafa Kemal Atatürk’ü “Başöğretmen” yapan, “Başkomutan” yapan “Gazi” yapan “Büyük” yapan, taşıdığı unvanlar değil, başardığı işlerdir ve bu gerçeği hiç kimse hiçbir şekilde değiştiremez!

Bu sıfatlar Mustafa Kemal Atatürk’e verildikleri için anlam yüklüdürler. Bu sıfatlar bir makamı, bir mevkii değil, bir büyük Devrimciyi, bir büyük Devrimi anlatırlar. Herkes haddini, hukukunu, yerini ve ne söylediğini bilmelidir” dedi.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ