Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te İlk Aşıyı Başhekim Oldu

Ödemiş’te İlk Aşıyı Başhekim Oldu
Reklam

Covid19 Virüs salgınıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından aşılar tüm il ve ilçelere gönderilmesiyle birlikte ilk olarak sağlık çalışanlarına aşılar vurulmaya başlandı.

Ödemiş  Devlet Hastanesinde ilk olarak aşıyı Başhekim Dr. Oktay Okuş hastanenin aşı odasında, normal vatandaş gibi randevu sistemi oluşturarak Covid19 virüs salgınıyla ilgili olarak aşısını vurdurdu.

“ÖDEMİŞ DEVLET  HASTANESİNDE 15 AYRI AŞI ODASI OLUŞTURDUK”

Sağlık Bakanlığının onayıyla aşıların Ödemiş Devlet Hastanesine ulaştığını ifade eden Başhekim Dr. Oktay Okuş “Ülkemizde Bakanlığımızın onayıyla uygulamaya konulan, aşı uygulamasıyla Covid pandemi sürecinde bir silah elde etik. Bu silahı da kullanmalıyız ki Covid pandemisini ülkemiz daha rahat bir şekil de atlatsın. Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda, hastanemizde,  15 aşı odası oluşturduk. Bunların içinde hekim görevlendirmemizi yaptık. Hepsinde ayrı sağlık personeli görevlendirmemiz var. Sağlık personelimiz burada belirlenen kurallara uyarak hastalarımızı içeriye tek tek alarak, ondan sonrada hastanede bekleme sürelerini, mesafe kurallarını koruyacak şekilde onları izolasyonunu sağlayarak aşı uygulamasını gerçekleştiriyorlar.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ