Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gölcük ve Bozdağ Karla Birlikte Beyaz Gelinliğini Giydi

Gölcük ve Bozdağ Karla Birlikte Beyaz Gelinliğini Giydi
Reklam

Türkiye genelinde hava sıcaklıkların düşmesiyle birlikte Egenin turizm  merkezlerinden Ödemiş’in 1.135 rakım yükseklikteki Bozdağ Mahallesi ve 1.049 rakımlı Gölcük Mahallesinde kar yağışı ile birlikte kar 10 ila  15 cm’e Kadar ulaştı.

KISITLAMA ÖNCESİNDE VATANDAŞLAR 1 GÜNLÜK KAR KEYFİNİN YAŞADI

Gölcük mahallesinde yaşayan  Selahattin Aktaşoğlu, yaptığı açıklamada geçen yıl 5 Kasım’da yağan karın  bu yıl 2021 yeni yılın 15 Ocakta yağmaya başladığını ifade etti. Aktaşoğlu “Bozdağ ve Gölcük Mahallelerinde, uzun zamandır bekliyorduk. Gölcük  Mahallesinde, hem  yağmur  hem de kar  yağışı devam etti. Dün sabah kar yağışlarının devam etmesiyle birlikte  bugün  10-15 cm’e  ulaştı. Gölcük mahallesinde ve Bozdağ’da bu kar yağışları ile birlikte, yeraltı sularının beslenmesine çok faydası olacak. Önümüzdeki günlerde kar yağışının devamını bekliyoruz. İnşallah bu sene biraz kar yağarsa susuzluğumuz giderilecek. Kar yağışı dolayısıyla Gölcük Mahallesi canlanmaya başladı. Dışarıdan insanlar merakından her gün gelmeye devam ediyor. Kar yağışları ile birlikte Gölcük’te, güzel görüntüler oluştu.”

“GÖLCÜK YAZ VE KIŞ TURİZMİ AÇISINDAN HER ZAMAN FARKLI BİR YER”

“Gölcük Mahallesinde son günlerde  soğuk havanın tamamıyla etkisini göstermesiyle birlikte istenilen düzeyde kar yağdı. Burada karla birlikte büyük bir hareketlilik başladı. Karla birlikte  ülkemizde aşı çalışmalarının tamamlanmasıyla normal sürecin gelmesini dört gözle bekliyoruz. Normal süreçle birlikte  buraların farklı bir konum kazanacağına inanıyoruz.” dedi.

“BURADA AİLECE KAR KEYFİNİ DOYASIYA YAŞADIK.”

Ödemiş’in Gölcük Mahallesine ailesiyle birlikte kar topu oynayamaya geldiklerini ifade eden 10 yaşındaki Ecrin Gençay “Burada kar çok güzel Allah’tan kar yağdı. Çok güzel kar abimle birlikte, kar topu  oynadık. Burada  Karın keyfini çok iyi çıkardık. Ayrıca ağabeyim ile birlikte kardan adam yapma imkanını bulduk.” dedi.

“KARLA BİRLİKTE GÜZEL  BİR GÜN GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADIK.”

Kar yağışını duyduktan sonra kısıtlama öncesinde Gölcük  Mahallesinde kar keyfi yapmaya geldiklerini ifade eden  Aslı Kayabaş “Dün akşamdan beri kar yağdığı öğrenince çocuklarda, birlikte buraya gelmeye karar verdik. Çocukların hem çıkma saati, ders aralarıydı. Onları eğlendirmek adına  bizde Gölcük’e ziyarete geldik. Tabii merkezlere yağmadığı için bizde özlüyoruz, oynamakta istiyoruz. Ailece çocuklarla beraber eğleniyoruz. Pandeminin sıkıntılı sürecini böylece, biraz daha hafifletmiş oluyoruz aslında. Çünkü malum çok fazla çıkamıyoruz. Burada  aslında oyun oynamak, eğlenmek onların okulda yapması gereken aktiviteleri biz biraz daha böyle sosyal mesafeyi de koruyarak doğada yapmaya gayret ediyoruz. Burada aile ortamında kar keyfini gün boyunca yaşadık. Bizim gibi bazı aileler de,kar keyfini yaşadılar.”dedi.

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde  Gölcük ve Bozdağ mahallerine gelen vatandaşlar aileler karın keyfini çıkardılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ