Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DP Genel Başkanı Uysal Gündemi Değerlendirdi

DP Genel Başkanı Uysal Gündemi Değerlendirdi
Reklam

Demokrat Parti’nin Millet İttifakı’ndan ayrılacağı iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirerek konuyla ilgili olarak bazı açıklamalarda bulunan Genel Başkan Uysal “Türkiye’nin iktidar değişikliğine ve derin bir nefese ihtiyacı var. Bu millet mevcut iktidara her şeyi verdi. Para dedi, IBAN dedi, verdi. Bütçeyi emanet etti. Destek dedi, seçimler boyunca verdi. Sınırsız yetki, anayasa değişikliği dedi, onları da verdi. Sıfır denetim yetkisi bile verdi. Sonuçta ekonomide, dış politikada, her alanda bugünkü tabloyu aldı. Şimdi halk tabloyu görüyor ve iktidara ‘Ne istedin de vermedik’ diyor.

İktidar 18 yıldır işbaşında ve aşırı yorgun. En iyi türkü 40 gün söylenir. En iyi hikaye 40 gün dinlenir. Artık iktidarın millete, ülkeye verebileceği hiçbir şey yok. 18 yıldır yapamadılar, bundan sonra mı yapacaklar? İktidar ve iklim değişikliğine ihtiyaç var. Ülkede keyfi rejim iklimi sürüyor ve bu iklimin değişmesi gerekiyor. Ahbap çavuş ilişkileri, rant düzeni, çarpık mekanizmalar olmasın. Hukuk ve demokrasi olsun. O zaman iklim değişir.

Demokrasinin en zor sınavı olacak. Bir yanda hukuk ve demokrasi, diğer yanda keyfi yönetim sınavı verilecek. Vatandaşın can alıcı derdi, geçim sıkıntısıdır. Türkiye’nin demokrasi, hukuk problemi var. Fiili yasaklar ve otosansürün işlediği bir süreç de var. Bütün meseleleri, demokrasi içerisinde değerlendiriyoruz. Yarınlara güvenle bakan bir ülke için gayret ediyoruz. Tüm çabamız meşruiyet içerisinde Türkiye’nin bu sorunları çözmesidir.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ