Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gölcük Gölünün Su Seviyesi Yükseldi

Gölcük Gölünün Su Seviyesi Yükseldi
Reklam

Ödemiş’e bağlı Turizm merkezlerinden Gölcük yaylasında son günlerde  kar yağışları ile başlayan ve daha sonra Yağmura dönüşen Gölcük’te son önceki günden başlayan yumuşak ve yazdan kalma bir günün yaşanmasıyla karlar erimesi ile birlikte  Gölün su seviyesinde ciddi bir şekilde yükselme görüldü.

“KARLARIN ERİMESİ VE YAĞIŞLARIN ETKİLİ OLMASIYLA GÖLÜN SU SEVİYESİNDE CİDDİ BİR ŞEKİLDE DOLULUK ORANI GÖZE ÇARPIYOR.”

Karların erimesi ve yağışlarının bölgede etkili olmasından kaynaklanan Gölün su seviyesinde artış görüldüğünü ifade eden  Gölcük Mahallesi esnaflarından Tamer Gültekin  “Mahallemizde yaklaşık 1 hafta önce kar yağışı etkili olmasının ardından üst üste yağmur yağışları bir hayli etkili oldu. Önceki gün havaların birden açması günlük güneşlik günle birlikte karlar eridi. Gölcük gölünde ciddi bir doluluk oranı yaşanmıştır. Bu yağmurları her zaman  bekliyoruz. Kuraklık yaşanmaması için hem kar hem de  yağmur yağışlarına ihtiyacımız var.  Bugünlerde, yağan yağmur  ve kar yağışlarının önümüzdeki sezonda meyvesini alacağımıza inanıyorum.” dedi.

“GÖLCÜK GÖLÜ İLE BİR BAŞKA GÜZEL”

Gölcük gölünün eşsiz manzarasının mahallenin her şeyi olduğunu dile getiren Gültekin “Tabiatı ve doğasıyla, ile farklı bir özelliğe sahip Gölcük yaylası Ege ve Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Buradaki en büyük özellikte  Gölcük gölüdür. Bunun  yanında yaz ve kış turizmi açısından  Gölcük mahallesinin önemli de, çok büyüktür. Onun için hep birlikte böyle bir yerin kıymetini bilelim. Çünkü bölgemizde bu kadar farklı kriterlere sahip böyle bir yer yok.” dedi.

“GÖLCÜK GÖLÜNDE CİDDİ BİR ANLAMDA DOLULUK YAŞANIYOR.”

Gölcük Mahallesinde yaşayanlardan Selahattin Aktaşoğlu Ödemiş Kent Gazetesine yaptığı açıklamada “Gölcük mahallesinde ve Bozdağ mahallesinde  özellikle aniden soğuk havaların hakim olmasıyla birlikte  Burada ve Bozdağ’da eşsiz kar manzaraları oluşmuştu. Daha sonra  yağmur yağışları ve dolu yağışlarının etkili olduğunu gördükten  sonra Gölcük gölünde  doluluk olarak ciddi bir anlamda artış olmuştur. Bu da buranın bereketi  ve ayrıca kuraklığa karşı da önemli bir katkıdır.  Yağmur ve kar yağışlarının olması ve devamının kuraklığa karşı ciddi bir katkı olacağına inanıyoruz. Yağmur bereketinin  önümüzdeki günlerde devam etmesini bekliyoruz. Meteorolojiye göre önümüzdeki günlerde  soğuk havanın hakim olacağı yönünde bilgiler alıyoruz. Tekrar kar yağışlarının olması buraya tekrar bir güzellik katacağına inanıyoruz.” Dedi.

“GÖLCÜK DÖRT MEVSİM İDEAL BİR YER”

Gölcük mahallesinde hayatının büyük bir bölümünü burada geçirdiklerini ifade eden  Aktaşoğlu “Ödemiş’in Gölcük, Bozdağ, Bademli gibi önemli turizm merkezleri vardır.  Buradaki her yerin kendisine göre farklı özellikleri vardır. Gölcük mahallesini ele aldığımızda  yılın dört mevsimi yaşanabilir. Bir özelliğe sahiptir. Bozdağ  Mahallesi de  aynı şekilde  hem  yaz turizmi açısından çok önemli değerlere sahiptir. Bölgemiz her bakımdan  Allah’ın bizlere verdiği  bu önemli değerlerle bölgemiz turizm cenneti hüviyetini  her zaman korumaktadır.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ