Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DANS​ EDELİM, MORALLERİMİZİ DÜZELTELİM…

ESAT ERÇETİNGÖZ

ESAT ERÇETİNGÖZ

Karşıyaka Sanat Derneği, korona virüs nedeniyle sosyal yaşamı kısıtlanan ve morali bozulan Karşıyakalılar için yepyeni​ bir projeye imza atıyor: “Haydi gelin moralimizi dans ederek düzeltelim:..

Haftada bir gün, açık havada yapılacak​ olan etkinlikte hem dans öğrenileceğini hem de bozulan morallerin bir parça olsun düzeleceğine inandıklarını belirten Karşıyaka Sanat Derneği Başkanı Avni Erboy, “İlk etapta mesafeli olan zeybek olmak üzere sirtaki, zeybetiko, çiftlerde eş olmak şartıyla Arjantin​ Tangosu dersleriyle başlayacağız. Çarşamba​ günleri yapılacak olan derslerimizde eğitimci olarak, bu işin uzmanı olarak kabul ettiğimiz, son derece tecrübeli ve şampiyonlukları bulunan Mehmet Danacı öğreticiliği üstlenecek. Kayıt olmak isteyenler 0 544 7351912 numaralı telefona müracaat edebilirler veya Karşıyaka Sanat Derneği merkezine gelerek kayıtlarını yaptırabilirler” dedi.BaşkanErboy, çalışmaların çarşamba günleri saat 10.00 ile 21.00 arasında gençler, emekliler, çalışanlar ve çalışmayanlar, ev hanımları​ olarak ayrı gruplar halinde yapılacağını ve kursa aynı anda katılanların sayısının da sağlık kuralları için belirlenenin üzerine çıkaBaşkan Soyer’den sel mağdurlarına destek açıklaması,İzmir Büyükşehir Belediyesi sel afetinde evleri ve işyerleri zarar görenler için hasar tespit çalışmalarına başladı. Başkan Tunç Soyer, “Belediyemizin 444 40 35 numaralı telefonuna başvuracak mağdur hemşehrilerimiz nakit veya eşya desteğinden faydalanabilecek. Ekiplerimiz gece boyunca görev başında ve nöbette olacak” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri sel felaketi nedeniyle tam kadro sahada çalışmaya devam ediyor.  Büyükşehir, sel afetinde evleri ve işyerleri zarar gören yurttaşlar için hasar tespit çalışmalarına da başladı. Başkan Tunç Soyer, “Belediyemizin 444 40 35 numaralı telefonuna başvuracak mağdur hemşehrilerimiz nakit veya eşya desteğinden faydalanabilecek. Ekiplerimiz gece boyunca görev başında ve nöbette olacak” dedi.

İzmir’in son 100 yıl içinde en büyük sel felaketlerinden birini yaşadığını vurgulayan Soyer, “Bunun en büyük üçüncü sel felaketi olduğunu söyleyebiliriz. 1930’da yaşanan selden sonra 1995’te, altı saatte 100 kilogram civarında yağış alan ve 61 kişinin hayatın mal olan bir felaket daha yaşanmıştı. Bu da üçüncü büyük yağış felaketi. İzmir son 24 saatlik zaman dilimi içinde 126 kilogram yağış aldı. Bir ayda ortalama 100-102 kilogram yağış alan kentimiz için bu çok büyük bir miktar demek. Bu miktarın ne kadar büyük olduğunu anlamak için yıllık ortalama ile de karşılaştırabiliriz. Bir yıl içinde İzmir ortalama 717 kilogram yağış alıyor. İzmir, bir yıllık yağışın yüzde 18’ini bir günde almış oldu. Bu gerçekten inanılmaz, büyük bir felaket” dedi.

“Yanlarında olacağız”

Bu felaket nedeniyle İzmir’in bütün derelerinin taştığını söyleyen Soyer, 1061 konut ve işyerinin su baskını nedeniyle mağdur olduğunu belirtti. Sel mağduru tüm yurttaşların yanında olacaklarını vurgulayan Soyer, “Selden etkilenen yurttaşlarımızın zararlarını gidermek için her türlü çalışmayı yapacağız. Hasar tespit çalışmalarına başladık. İzmirliler 444 40 35 numaralı telefon üzerinden başvuru yapılabilir. Eşya veya nakdi yardımla mutlaka zararlarını gidereceğiz. Bütün İzmir’e geçmiş olsun diliyorum” dedi.

BARIŞ MANÇO…

Şarkıcı, besteci, söz yazarı, TV programı yapımcısı ve sunucusu, köşe yazarı, Devlet Sanatçısı ve kültür elçisi. Türkiye’de rock müziğin öncülerinden, Anadolu Rock türünün kurucularından.

Saygı sevgi ve rahmetle anıyorum..

ANA ARTERLER TRAFİĞE AÇILDI

Gece boyu süren aşırı yağışın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait ekipler hayatı normale döndürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun çabaların ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri kentin ana arterlerini trafiğe açtı. İZSU, Fen İşleri ve itfaiye ekipleri kent içi trafik akışı için büyük önem taşıyan Altınyol ve Anadolu Caddesi’ne müdahale etti. Turan İstasyonu civarındaki su baskını nedeniyle Anadolu Caddesi’nde kesintiye uğrayan trafik, ekiplerin yoğun çalışması sonucu kontrollü olarak açıldı.

Konak ve Yenişehir alt geçitlerindeki sular ise pompayla çekildi. Poligon deresinin taşması nedeniyle suyla dolan Mithatpaşa Caddesi’nde de tahliye çalışmaları yürütüldü. Ekiplerin çabaları sonucunda ana arterlerin yanı sıra bazı caddeler de trafiğe açıldımayacağınısöWesidaMedya’da kutlama günü…

WesidaMedya gerçekten büyük bir aile. Sağolsunlar bunca telaşın arasında doğum günlerimizi unutmadılar.Şahsım ve Pelin Uğur’un geçmiş yaş günlerini WesidaMedya ofisinde muhteşem bir pasta ile kutladılar. Teşekkür ederim. Sağlık ve Huzurla Nice Yıllara hep birlikte diyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ